Хто потрапить до «чорного списку» за фінансування тероризму, тепер визначатиме лише суд та міжнародна спільнота

Нова постанова Кабміну від 25 листопада 2015 року визначає, як формуватимуть «чорні списки» тих, хто фінансує тероризм. Осіб до такого списку вноситимуть у двох випадках: або на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, або якщо особа потрапила під міжнародні санкції за причетність до тероризму. Однак зі «списку» особу викреслять, якщо вона цього вимагатиме.
 
Складати такий перелік «фінансистів» тероризму буде Держфінмоніторинг. У постанові Кабміну підстави для внесення людини в «чорний перелік» звучать конкретно так:
  • вирок суду, який набрав законної сили, про визнання фізичної особи винним у скоєнні злочинів, передбачених статтями 258 - 258-5 (терористична діяльність), 439 (застосування зброї масового знищення) і 440 (розробка зброї масового знищення) Кримінального кодексу
  • рішення суду про визнання організації, юридичної або фізичної особи пов'язаним із здійсненням терористичної діяльності або розповсюдженням зброї масового знищення.
 
Державний фінансовий моніторинг формуватиме перелік або вноситиме до нього зміни протягом 3 робочих днів із дня надходження інформації про діяльність юр- та фізособи.
Однією з підстав для внесення до переліку можуть бути відомості, що формуються міжнародними організаціями або уповноваженими ними органами. Держфінмоніторинг розглядатиме іноземні відомості про:
  • організації, юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з терористичними організаціями або терористами
  • осіб, стосовно яких застосовано міжнародні санкції за рішеннями судів, інших компетентних органів іноземних держав
  • щодо організацій, юридичних або фізичних осіб, пов'язаних з тероризмом.
Наголошується, що списки міжнародних організацій і рішення судів та уповноважених органів інших країн повинні визнаватися Україною відповідно до міжнародних договорів.
При включенні особи до переліку, Державний фінансовий моніторинг невідкладно має аналізувати інформацію про фінансові операції  «фінансиста тероризму», з’ясувати відомості про активи особи.