У бюджеті Львова 2015 урізали витрати на спорт

19 січня на пленарному засіданні сесії міськради було ухвалено бюджет на 2015 рік. За відповідне рішення проголосували 73 депутати. Загальний фонд міського бюджету на 2015 рік складає 1 723, 6 млн. грн.

Відомо, що з-поміж інших бюджетних коштів на фінансування спорту виділено всього 13 млн. 800 тис. грн., а на культуру та мистецтво – 89 млн. 800 тис. грн.

Що призвело до такої різниці? Невже сфера спорту відіграє менш важливу роль у житті львів’ян, аніж культура та мистецтво?

Спорт є невід’ємною частиною життя мільйонів громадян. На сьогоднішній день витрати на розвиток та популяризацію фізичної культури є найменшими. Спорт вважається найбільш ефективним засобом фізичного та морального оздоровлення нації. Ми всі розуміємо, що він закладає хороші якості у розвитку молоді, загартовує, формує характер і, що важливо, – застерігає від поганих звичок. Займаючись спортом на професійному рівні, люди завойовують авторитет серед світової спільноти, тим самим демонструючи їй, якою сильною є держава, яку вони представляють.
 
«Згаданий вище бюджет значно уповільнить будь-який розвиток всіх видів спорту у місті Львові. Проаналізувавши ситуацію, можна сказати, що нинішній бюджет, виділений на сферу спорту, зможе перекрити тільки заробітну плату та комунальні витрати. Мені як колишньому спортсмену «до болю» відомі потреби на функціонування тієї чи іншої секції: кошти для поїздок на змагання, навчально-тренувальні збори, екіпірування тощо. Про оренду залів, оплату комунальних послуг, енергоносіїв та зарплатню для тренерів немає, що й говорити. Складається враження, що зі сторони депутатів місцевої ради було недопрацьоване ознайомлення з розподілом коштів на потреби функціонування спортивних навчальних закладів або ж вони байдуже (пролобійовано?) поставились до свого рішення при голосуванні», – стверджує політолог Тарас Лозинський.
 

Звичайно, не менш важливу роль відіграє культура та мистецтво у житті міста. Ми розуміємо, що зараз потребують підтримки бібліотеки, книговидавництва, театри, музеї тощо. Однак хотілось би почути від депутатів, чому ж усе-таки спорт залишився практично поза їх увагою.