У Львові активно взялися за проблеми людей з особливими потребами

Сьогодні, 3 березня, експерти, громадські активісти, депутати, чиновники та люди-візочники зібралися на  Круглий стіл на тему «Доступність для маломобільних людей: проблеми та методи вирішення». Усі разом вирішили об'єднатися в спільну групу, щоб поліпшити життя особливих людей.

На Круглий стіл усіх, хто дотичний до проблеми особливих  людей, зібрали громадські активісти ГО «Розвиток Громади». Участь в обговоренні взяли представники ЛМР, ОДА, Уповноваженого Верховної ради з прав людини, духовно центру «Емаус», представники депутатських фракцій, активісти, люди з особливими потребами та представники ОБСЄ.
 
  • «Постала гостра потреба зрушити із мертвої точки проблему рівності людей з інвалідністю із рештою суспільства. Тим паче росте кількість маломобільних людей, адже із зони АТО повертаються наші захисники, які втратили кінцівки чи мають інші важкі поранення. Далі так тривати не може. На цьому круглому столі ми намагалися зібрати якомога більше експертів і представників влади, аби разом узгодити конкретний план дій і шляхи вирішення проблем інвалідів. Ми мусимо співпрацювати, інакше не досягнемо результату,» - розповів голова ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський.
 
На обговоренні активісти представили результати моніторингу доступності усіх районів Львова. Активісти перевірили на наявність пандусів 112 громадських будівель. Лише 12 з них виявилися доступними для людини на візку.
  • «Мені важко дістатися зі свого будинку у найближчий магазин по воду й хліб. Я живу, наче в тюрмі, бо у місті немає умов для пересування. Саме через це я не змогла закінчити університет. Там всюди лише сходи. Я теж була звичайна людина: ходила, бігала собі. І не замічала також нічого, поки не сіла у візок,» - нарікає візочниця Каріна Айрапетян.
За півтора місяці у Львові розгорілися вже три скандали через грубі порушенням прав людей з особливими потребами.  Спочатку із одного з ресторанів вигнали чоловіка з ДЦП Романа Кисляка,  через кілька тижнів іншому чоловікові з інвалідністю, візочнику Остапу Стаднику відмовили у користуванні басейном у популярній мережі спортивних клубів, а на днях туриста-візочника з Києва Руслана Горового не пустили у «повстанський» заклад харчування в центрі міста…

Отож присутні на Круглому столі домовилися згуртуватися в єдине об’днання з депутатів, активістів та експертів, яке консолідовано й активно візьметься за вирішення проблем особливих людей.

Усі домовилися про перші три напрямки спільної роботи:
  • долучитися до покращення ефективності роботи  Комітету з доступності в ЛМР
  • добиватися оновлення старих ще радянських законів України, які не відповідають реальним потребам інвалідів
  • закликати Львівську міську раду запустити потужну промо-кампанію, яка спонукатиме людей бути толерантними до співгромадян із особливими потребами (йдеться про відповідні біг-борди, сіті-лайти, соціальну рекламу на ТБ та радіо та ін. – ред.)
Результати обговорення Круглого столу громадські активісти представлять на засіданні Комітету з доступності в ЛМР у п’ятницю 4 березня.