Громадські активісти перевірили, чи є пандуси у Личаківському та Галицькому районах Львова

Фінішною прямою моніторингу доступності міста стали два останні райони -  Галицький та Личаківський. Як і в попередніх випадках активісти ГО «Розвиток Громади» влаштували перевірку держструктур на наявність пандусів, кнопки виклику соціального працівника та самого соцпрацівника. Найбільш доступними знову виявилися поліклініки.

Підсумкова перевірка не показала нічого надто відмінного від попередніх. Лідерство комфортності у районах продовжують утримувати поліклініки та лікарні. Винятком не стали і приватні аптеки та банки.

Найгостиннішим та найкомфортнішим виявився новозбудований «Паспортний сервіс», що на вулиці Б. Хмельницького.
Широкі комфортні зали, доступні місця для оформлення документів, дитяча кімната.

Районні адміністрації в цих районах виявились кардинально різними. 

Галицька райадміністрація (вул. Ф. Ліста 1) доступна зовні, проте зовсім непристосована всередині. Старий неробочий ліфт і супервузькі сходи не дозволять навіть підступитися до верхніх поверхів. 

Личаківська адміністрація (вул. Костя Левицького 67) натомість була кращою - з комфортним заїздом зовні, пандусами всередині та працівниками охорони, які готові допомагати навіть «теоретичо маломобільним людям».

Приємно потішили суди розташовані в Личаківському районі.  

Львівський апеляційний господарський суд вул. (Личаківська 67). Тут виділено окремий заїзд для людей на інвалідних візках із додатковими вказівниками, доступна справна кнопка виклику соцпрацівника.

Господарський суд львівської області (вул. Личаківська, 128) - доступний заїзд, пандус зовні та всередині будівлі, кнопка виклику.

У Львівводоканалі з доступністю ще не все гаразд. Однак над цим адміністрація працює: активістам показали приміщення в якому вже цього року планують облаштувати єдину приймальню для всіх відвідувачів, з доступним заїздом, пандусом та соціальним працівником. 

Ситуація з «Укрпоштою», «Ощадбанком» та ЛКП у цих районах  така ж як у попередніх – дуже погана. Більшість із них майже недосяжні для маломобільних людей. Непристосовані приміщення, великі сходи, відсутність будь-яких умов для людей з обмеженнями. Саме з такими реаліями щодня стикаються мешканці усіх районів Львова. Цей факт не може не засмучувати, адже саме ці структури є найбільш відвідуваними і необхідними для львів’ян. 


Нагадаємо, моніторинг доступності є продовженням акції «Відчуй свою відповідальність», на якій депутати на інвалідних візках намагалися подолати стандартний маршрут по місту. 

Активісти ГО «Розвиток Громади» уже перевірили на наявність пандусів у держструктурах усі райони Львова – Шевченківський, Залізничний, Франківський, Сихівський, а також Личаківський та Галицький. Всюди аутсайдерами доступності були комунальні підприємства та «Укрпошта».

Із цими даними активісти підуть до представників влади та груп людей із особливими потребами. Усі спільно вирішать, в яких місцях перш за все необхідно ставити пандуси  для особливих людей та матерів з візочками.