Активісти ГО «Розвиток Громади» провели ще один моніторинг доступності у Франківському районі Львова

Два дні тому вже перевірили доступність Сихівського району. Цього разу   активісти провели громадський рейд держструктур Франківського району.  Як і очікувалось, під час «ревізії» другого з шести районів Львова знайшлося чимало місць-розчарувань, проте, були й приємні несподіванки.

Найбільше активістів розчарувало  те, що структури, які щодня відвідує сотні львів’ян, виявились найменш пристосованими та комфортними. Отож результат перевірки доступності держструктур такий:

Вулиця Генерала Чупринки 69, ДМС (паспортний стіл). Для того, щоб виготовити, поміняти, забрати паспорт, Вам доведеться піднятися аж на третій поверх по старих сходах, а чекати, коли хтось із працівників Вам допоможе можна вічність.

ЛКП Франківського району продовжили «традицію» Сихівських побратимів: важкодоступні, непристосовані, холодні приміщення, в яких некомфортно ні відвідувачам, ні самим працівникам.

Вул. Наукова, ЛКП «Магістральне». Приміщення переобладнане із роздягальні будівельників, які розбудовували район десятки років тому. Тісна, холодна будка, до якої підібратись важко - іншими словами цю споруду не опишеш.

Вул. Героїв УПА, ЛКП «Навколо базару». Темно і страшно - тільки такі асоціації виникають із цим місцем. Другий поверх залишається недосяжною вершиною для маломобільних людей.

Трохи кращою у цьому районі виявилась ситуація із відділеннями «Укрпошти». Більшість із них розташовані на досяжному рівні, всередині обладнанні спеціальні місця для зручного оформлення чи перевірки документів. Хоча і у цьому напрямку є над чим працювати. 

«Ощадбанки» у Франківському районі виявилися не кращими, ніж у Сихівському.  Приміщення із десятком сходинок без будь яких допоміжних засобів, кнопки виклику соціального працівника і самого соцпрацівника годі шукати. Проте серед банківських приміщень знайшлось і показове.

Вул. Наукова, відділеня «Ощадбанку»  - наднове приміщення повністю пристосоване для кожного відвідувача: низький доступний банкомат, зручний заїзд, приймальня обладнана так, щоб обслуговувати людину на візку і маму з дитячим візком, а біля входу облаштований велопаркінг.

Лідерами доступності і у цьому районі виявились лікарні та поліклініки.

Вул. Чупринки 43, поліклініка для дорослих 5-ї міської клінічної лікарні - зручний заїзд, пандус, велопаркінг.

Вул. Симоненка 4, 2-га міська поліклініка. Пандуси одразу у трьох місцях, в реєстратурі окреме вікно для інвалідів, ліфт та соціальний працівник, який допоможе вам, навіть, якщо ви «просто запитати».


Найкращим і найдоступнішим у всіх аспектах виявилось приміщення Франківської районної адміністрації вул. Чупринки 85. У цьому ж приміщенні розташувалась Львівська обласна асоціація інвалідів та Франківський соціальний захист. Новооблаштований пандус на вулиці, зручний заїзд, пандус в середині будівлі, ліфт, широкі прозорі двері в кожному кабінеті, дитяча кімната.

Активісти перевірять доступність держструктур ще у Галицькому, Личаківському, Шевченківському та Залізничному районах Львова і опублікують звіти про наявність у будівлях пандусів та інших конструкцій для маломобільних людей .

Нагадаємо, моніторинг доступності започаткувала ГО «Розвиток Громади». Він є продовженням акції «Відчуй свою відповідальність».