Активісти перевірили, чи є пандуси у Шевченківському та Залізничному районах Львова

Активісти ГО «Розвиток Громади» продовжують моніторити доступність держструктур для маломобільних людей. Вони їздять від будівлі до будівлі і перевіряють, чи зможуть туди потрапити люди на візках та матері з візочками. Цими днями під приціл потрапили заклади Шевченківського та Залізничного районів.

Результати моніторингу Шевченківського району хотілося б почати із народної мудрості: «Кожен пише свою історію сам». Для одних термін «універсальний дизайн» - це можливість вирішувати буденні завдання самостійно, а для інших – елемент декору, котрий не обов’язково  має працювати. Як правило, саме другому варіанту надають перевагу місцеві держструктури. Вдалим прикладом став відділ соцзахисту Шевченківського району (вул. Липинського, 11). Яскрава піктограма з людиною на візку, правильний пандус та попередження про особливий вхід  із сторони двору. Виконуючий обов’язки директора допоміг нам проштовхнутися крізь «масовий мітинг» - саме так вона назвала довжелезні черги на оформлення субсидій. Обійшовши будівлю вказаним напрямком, ми побачили, не вулицю, а напрямок і глибочезнні калюжі. Цікаво, кому належить цей шматок землі, яку язик не повернеться назвати дорогою?
До речі, за цією ж адресою перебувають районна адміністрація та прокуратура.

 

Далі активісти рушили до державного «Ощадбанку». У одному із відділень (вул. Окуневського, 1) керівник пояснив відсутність пандуса та повну недоступність для маломобільних людей тим, що приміщення тимчасове і компанія вже  у пошуках комфортнішого, яке б відповідало усім вимогам. Ще гірша ситуація у відділенні на вул. Грінченка, 8 : дуже круті сходи і навіть натяку на пандус чи кнопку виклику для клієнта з особливим потребами немає.


 
Відділення соцзахисту Залізничного району (вул. Виговського, 34), неначе з іншого Львова - новий великий пандус ззовні та ще два у приміщенні та велопаркінг. І це ще не все: нові термінали поповнення та оплати, корисна інформація для пенсіонерів, людей з особливими потребами та матусь із дитячими візками. Хотілось би бачити такими усі райадміністрації та соцзахисти. Там же районна адміністрація та прокуратура.

 
 
Міська комунальна поліклініка №4 потішила тим, що у там працює виїзний лікар. Він за першим дзвінком їде до хворого, який з якихось причин не може самостійно дістатись лікарні.

Як і в попередніх Сихівському та Франківському районах розчаровують комунальні підприємства. Чимало  них розташовані на другому поверсі будівлі, немає ліфтів, у приміщеннях холодно. При таких умовах про наявність пандусів вже й не питають. 
  • Тепер я знайшов відповідь на дитячу загадку: «Без вікон без дверей - повна хата людей». Це - ЛКП, - жартує Юрій Підківка, керівник моніторингу
 

А ось лідерами універсальності та доступності, залишаються аптеки. Приватна ланка  бізнесу чомусь краще усвідомлює, що створивши всі умови для маломобільних людей, підприємства не втрачають, а навпаки, примножують прибуток.



На черзі ще рейди у Личаківському та Галицькому районах Львова.

Нагадаємо, що перевірка державних закладів на наявність пандусів та інших допоміжних конструкцій для людей з особливими потребами, стала продовженням акції «Відчуй свою відповідальність», де депутати та чиновники змогли самі переконатись у непристосованості нашого міста для маломобільних людей.