«Після іпотерапії Ангелінка почала ходити!», - поділилася радістю мама дівчинки під час круглого столу в ГО «Розвиток Громади»

Матері дітей з особливими потребами зустрілися з активістами «Розвитку Громади» щоб обговорити найважливіші  проблеми, які супроводжують їх та труднощі, з якими вони борються щодня.

Хвора дитина – це невимовний біль в материнському серці, саме з ним доводиться жити тим жінкам, які прийшли на круглий стіл, організований ГО «Розвиток Громади». Складні діагнози, їхніх дітей, безумовно, ранять душу, але в той самий час, і надихають на нові звершення, які зможуть полегшити життя дитини у суспільстві.

Кожна з жінок мала можливість розповісти свою історію та заочно познайомити активістів та інших батьків зі своєю особливою дитиною. Серед присутніх була й мама Ангелінки – дівчинки з діагнозом ДЦП, яка не так давно брала участь в курсі іпотерапії, організованому «Розвитком Громади». Сльози радості за матір і дитину виступили чи не у кожного учасника заходу, коли жінка повідомила прекрасну новину : «Після іпотерапії Ангелінка почала ходити, сьогодні вона може перейти з однієї кімнати в іншу». Враховуючи те, що раніше дівчинка самостійно не переміщалася, такий успіх однозначно змінив життя всієї сім'ї.



В ході розмови підіймалося надзвичайно багато актуальних питань та проблем, з якими зіштовхуються батьки дітей з особливими потребами. Зокрема, йшла мова про те, що місто, громадський транспорт, загальноосвітні школи, практично, не пристосовані до потреб людей з інвалідністю.

«Піднімаючись сходами в школі, я в одній руці несу дитину, яка вже важить більше двадцяти кілограм, а в другій інвалідний візок, а уявіть собі, якщо йти треба на вищі поверхи у приміщенні. Також я кожну перерву мушу приходити до школи, для того, щоб супроводжувати дитину в туалет, оскільки в школі є лише одна вбиральня, пристосована для інвалідів, і знаходиться вона на першому поверсі», - поділилися одна з учасниць круглого столу.


Виливаючи душу, жінки обговорювали безліч питань, які їх хвилюють. Дехто з них виступив з рядом пропозицій стосовно того, як можна полегшити життя собі та своїй дитині, а також з певними напрацюваннями, зокрема, в питаннях співпраці з владними структурами. 



Активісти ГО «Розвиток Громади», які вже тривалий час займаються допомогою людям з обмеженими можливостями, прислухавшись до побажань учасниць круглого столу, також розповіли яким чином вони могли б долучитися до вирішення їхніх питань. Одним із важливих напрямків роботи, яку варто проводити з батьками, визначили юридичну підтримку. Адже нерідко батьки хворих дітей і не знають про права та можливості передбачені для людей з інвалідністю, відповідно тому й не вимагають від влади того, на що мають повне право. Також дуже важливим для сім'ї, в якій народилася  дитина з особливими потребами, є психологічний супровід, дозвілля,  відпочинок та спілкування. 

«Ми дякуємо усім, хто прийшов на цю зустріч. Нам дуже важливо було почути, що вам потрібно, для того, аби знати як вам допомогти. У нас є чималий досвід у співпраці з людьми з обмеженими можливостями, але найважливіше, що в кожного учасника нашої громадської організації є велике бажання їм допомагати», - повідомив під час зустрічі активіст «Розвитку Громади», керівник напряму Допомога неповносправним, Юрій Підківка.


Почувши потреби, які озвучили матері, присутні на круглому столі, активісти громадської організації визначили певні напрямки, над якими почнуть працювати. З поміж озвучених потреб жінки виокремили  заняття в басейні та іпотерапію, які приносять чи не найбільшу користь їхнім дітям, та, на жаль, не кожній сім'ї цей вид реабілітації по кишені. Серед інших обговорили можливість займатися фізичним розвитком і відвідувати секцію вільної боротьби. Активістка ГО «Розвиток громади» Юлія Глова підсумувала зустріч та провела анкетування присутніх щодо пріоритетних напрямів роботи.

«Сьогодні відбулася надзвичайно конструктивна зустріч, яка, я переконана, в скорому часі дасть хороші плоди. Вислухавши всі ваші ідеї і побажання, ми вже зараз розпочнемо роботу над шляхами їх реалізації», - повідомила Юлія Глова.