Звіт за квітень

Громадська організація «Розвиток Громади» завжди стояла і стоїть на захисті Закону. У квітні 2015 року ми ще раз показали, що добро – найвеличніше з усіх багатств, а права та духовні цінності людини повинні бути ключовими у діяльності громадської організації.

Діяльність «Розвитку Громади» відкрита та прозора, тому розповідаємо про події за місяць.

У боротьбі за права громадян, гарантовані Конституцією України
Активісти ГО «Розвиток Громади» звернулися до Львівської міської ради з проханням проінформувати перевізників маршрутних таксі про недійсність рішення № 115 від 10.03.2015 р. Пройшов майже місяць з моменту скасування постанови № 115 від 10.03.2015 року, яка порушувала права 19 категорій пільговиків. Упродовж половини березня сотні тисяч осіб були позбавлені можливості безкоштовно пересуватися громадським транспортом вранці та ввечері. Водії транспортних засобів ганебно виганяли людей з маршруток або змушували платити за проїзд, не зважаючи на те, що вони віддають свої останні гроші. Нагадаємо, рішення виконкому № 115 від 10.03.2015 року передбачало обмеження безкоштовного проїзду громадським транспортом до 10:00 та після 16:00 для пільговиків 19 категорій. Така постанова викликала обурення серед великої кількості мешканців Львівської області. Після численних скарг та демонстрацій пільговиків та активістів громадських організацій під стінами міської ради, виконавчий комітет таки скасував дію рішення № 115.Земля для учасників АТО – пріоритетне завдання громадських активістів
Представники "Спілки соціального захисту бійців АТО і сімей загиблих" звернулися до активістів ГО "Розвиток Громади" за підтримкою у справі виділення земельних ділянок для військових АТО. Вже протягом 10 місяців учасники Антитерористичної операції та їхні сім'ї вимагають у Львівської міської ради офіційного вирішення питання про виділення ще двох земельних ділянок для будівництва багатоповерхівок по вулиці Підголоско у Львові. Учасники ГО "Розвиток Громади" побували на засіданні міської ради Львова, де проконтролювали процес прийняття рішення про внесення у резерв земельних ділянок для учасників АТО та сімей загиблих і затвердження на ЛКП «Рембуд» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у районі вул. Під Голоском. Після тривалих переговорів між учасниками АТО, сім'ями загиблих бійців і представниками Львівської міської ради, які тривали кілька місяців,  23 квітня, на засіданні ЛМР відбулось голосування за ухвалу про внесення у резерв для учасників АТО двох додаткових земельних ділянок та передачу для ЛКП "Рембуд" земельної ділянки розміром 0,63 га для будівництва багатоповерхового житлового будинку. За ухвалу проголосувало 78 депутатів.
 

Підтримка військовослужбовців
До громадської організації «Розвиток Громади» звернувся командир військової частини Донченко М.М. з проханням організувати інструкторсько-методичне заняття з психологом для службовців. За кілька днів представники громадської організації, разом з психологом вирушили до військового містечка, що знаходиться в с. Липники. Допомогти зголосилася пані Олена Ксьонзик , кваліфікований психолог. На заняття з психологом в клубі військової частини зібралося близько ста осіб. Темою було вирішення кризових ситуацій соціально-побутового характеру. Говорили про почуття провини,  депресію, як подолати ці проблеми та не допустити надмірного споживання алкоголю. На завершення військові мали змогу поставити запитання. Крім того, активісти громадської організації організували поїздку для воїнів АТО, що зараз проходять курс реабілітації у львівських медичних закладах, до Унівського монастиря. Бійцям АТО надають безкоштовну юридичну консультацію у шпиталі
Однією з найактуальніших проблем є отримання статусу учасника бойових дій, який надає бійцям АТО пільги. Процес отримання статусу прописаний постановою Кабміну від 20 серпня 2014 року №413 та передбачає цілу бюрократичну процедуру. Юристи-волонтери Назар та Ірина щодня проводять безкоштовні консультації в шпиталі, куди приходять бійці АТО. Налічується вже понад 200 людей, які звернулися до них.
 


Керівник юридичного департаменту ГО «Розвиток Громади» був висунений на посаду голови Громадської ради при ЛОДА
У п'ятницю, 17 квітня, під час першого засідання нової Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації обирали керівників цієї організації.  На виборах голову ГО "Розвиток Громади" Андрія Болюбаша підтримала велика кількість учасників. Він зайняв третє місце, набравши 33 голоси. Варто зазначити, кандидатура А. Болюбаша стала однією з найбільш обговорюваних, оскільки Андрій Романович запропонував нову ефективну стратегію діяльності громадської ради. Він висловив пропозицію об‘єднатися заради майбутнього і переконав присутніх, що важливо створити потужні підрозділи ради: секретаріат, прес-службу для прямого зв’язку з громадою і інформування про те, що діється в раді, над чим працюють. Громадська організація «Розвиток Громади» в особі А. Болюбаша представила своє бачення нової громадської ради, як постійно діючої експертно-аналітичної інституції, що керується чіткими документами. 


Розвиток молоді та спорту
До ГО «Розвиток Громади» звернувся головний капелан сиріт отець Роман Прокопець. Священик надіслав до активістів лист з проханням долучитися до організації чемпіонату з міні-футболу для дітей з сиротинців. Змагання між дітьми, які відбулися 2 квітня, проводив спортивний відділ місії «Центр Опіки Сиріт» ЛА УГКЦ. Учасники громадської організації відгукнулися на прохання капелана. За сприяння благодійного фонду «Розвиток Громади» було виділено кошти на перевезення дітей з смт. Журавно до Львова.
ГО «Розвиток Громади» стала офіційним партнером Кубку світу зі змішаних єдиноборств. Громадська організація активно підтримує розвиток спорту у місті та області. Наші учасники досягають успіхів та прославляють місто на міжнародних змаганнях. 16 квітня на території ПС «Україна» розпочались одразу два турніри: Кубок світу зі змішаних єдиноборств та чемпіонат Європи із козацького двобою. Міжнародні змагання зібрали близько півтисячі бійців. Своїх спортсменів прислали Італія, Азербайджан, Туреччина, Кіпр.


Допомога неповносправним
ГО «Розвиток Громади» продовжує опікуватись фізично неповносправними мешканцями Львова. У неділю наше місто «дихало» футболом – усі дороги вели до «Арени Львів». 26 квітня активісти організували поїздку на стадіон для інвалідів-візочників: люди не лише переглянули цікавий футбол, але й ще раз відчули турботу та підтримку членів громадської організації. 
Проект "Твій майстер на годину" розширює спектр допомоги для людей з обмеженими фізичними можливостями. До світлих Пасхальних свят ми відгукнулися на прохання інвалідів-візочників і організували для них послуги перукарів. Кращі учениці Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг завітали до людей з особливими потребами. Майстри зробили жінкам зачіски, пофарбували волосся, виконали манікюр, педикюр і поспілкувались з неповносправними.Співпраця з Державною службою України з надзвичайних ситуацій у Львівській області
У рамках співпраці з рятувальниками Львівщини, громадські активісти розпочали програму інформування населення у випадку надзвичайних ситуацій. Організатори програми розклали намет у центральній частині міста, де мешканці можуть ознайомитися з вибухонебезпечними приладами, зокрема прихованими. Кваліфікований рятувальник біля намету розповідає про те, як скласти «екстрену валізу» - які ліки та предмети побуту потрібно мати при собі обов’язкво. Також всі охочі можуть безкоштовно отримати навчальний посібник – «Дії населення у надзвичайних ситуаціях». Намет викликав неабияке зацікавлення серед населення. Крім того, представники Державної служби  України з надзвичайних ситуацій у Львівській області спільно з активістами ГО "Розвиток Громади" провели відкриті уроки у двох школах Львова.


Громадська організація у ритмі розвитку області та країни
Експерти та активісти ГО "Розвитку громади" відвідали Громадський форум "Галичина на підтримку Конституційних реформ" ініційованої ГО «Європейська Галицька асамблея». Варто зазначити, що експерти ГО "Розвиток Громади" готові запропонувати свій варіант Стратегії розвитку Львівської області, яка розроблена відповідно до змін, що склалися  на Львівщині через нестабільні процеси в Україні. Даний варіант Стратегії передбачає усунення всіх тих прогалин, які є у запропонованій ЛОДА, і дозволить дієво реалізовувати проекти на практиці.


Активісти ГО "Розвиток Громади" були запрошені спостерігачами під час обрання голови і заступника Господарського суду Львівської області
Представники громадськості побували у Господарському суді Львівської області, де проконтролювали процес переобрання голови і заступників суду. 16 квітня у Господарському суді Львівської області відбулося засідання суддів щодо переобрання голови та заступників Господарського суду. Серед присутніх були представники громадськості, зокрема активісти ГО "Розвиток Громади" і журналісти. Зазначимо, що громадськість була запрошена в якості спостерігачів за належністю та прозорістю проведення засідання.


Громадське формування "Розвиток Громади" стоїть на сторожі порядку у Львові
Учасники громадського формування щоденно патрулюють вулиці Львова, забезпечуючи спокій у місті. Представники громадського формування "Розвиток Громади" тісно співпрацюють з правоохоронними органами. У компетенції учасників ГФ: виїзд з патрульними на місце скоєння правопорушення, а також затримання злочинців і доставлення їх у райвідділ міліції. 


Забави для дітей з інтернатів
У Шевченківському гаю пройшли великодні забави для дітей зі шкіл-інтернатів. Учасниця ГО "Розвиток Громади" Вероніка Хідченко підготувала для дітей майстер-клас з писанкарства. Понад 100 дітей з сімнадцяти навчальних закладів для сиріт завітали у Шевченківський гай. Організатори заходу "Центр Опіки Сиріт" разом волонтерами влаштували справжнє свято. Для дітей було влаштовано концерт за участі пластунів, великодній ярмарок, діти співали гаївки та танцювали. На Співочому полі дітлахи продемонстрували свою майстерність у виконанні пісень. Особливо припав до серця усім хлопчик, який заспівав пісню, лейтмотивом якої були слова "я не хочу грати у війну, я зламаю свого іграшкового автомата".


ОБСЄ високо оцінили роботу ГО «Розвиток Громади»
Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі провела зустріч з активістами і поцікавилася найбільш важливими напрямками роботи учасників ГО "Розвиток Громади". Говорили про основні напрямки діяльності громадської організації. Зосередились на складній ситуації з виділенням земельних ділянок учасникам АТО. Розповіли про позиції учасників АТО та громади, небажання керівника та загалом усієї Львівської міської ради піти на поступки та вислухати думку громади. Варто зазначити, що громадська організація «Розвиток Громади» вже тривалий час співпрацює зі Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Активісти розповідають представникам місії про допомогу бійцям АТО та актуальні питання на Львівщині, зокрема.