ДАБІ Садового заборонила пресувалку у Рясному

Встановлення пресувальної лінії у Рясному, яка обійшлася міському бюджету сотні мільйонів гривень стане елітною аферою та посібником для прийдешніх посадовців всіх рівнів.

Афера з пресувалкою у Рясному була добре продуманою і починалась звичним відмивання коштів шляхом купівлі 10 жовтня 2016 року ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» будівлі металевого ангару площею 1588,9 кв. м у приватного підприємця за 1 582 560,00 грн.
, яка отримала право власності на цей ангар всього за 5 днів до продажу, тобто 5 жовтня 2016 року.

Вказівка зверху і в терміновому порядку ЛКП «ТФ «Львіспецкомунтранс» здійснила самовільне захоплення земельної ділянки довкола ангару та починає будівництво та монтаж закритої пресувальної лінії.

На шляху до омріяних бюджетних мільйонів стали пильні мешканці Рясного, які вимагали представлення усіх погоджень та документів.

Не задалось, коли міські обранці відмовились надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (площею чи то 1 га чи 10 га) на вул. Т. Шевченка, 327-г для виробничих потреб за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Ще більшу "свиню" підсунула власна Інспекція державно-будівельного контролю у м. Львові, що підпорядковується міському голові, яка винесла не лише постанову на накладання штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності на ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс», а й Припис від 6.03.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам і обмеженням, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання.

Однак, справу потрібно було довести до кінця і на тлі загальної сміттєвої істерії на славнозвісній йорданській сесії 19 січня 2017 року депутати надали ЛКП «ТФ Львівспецкомунтранс» дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для виробничих потреб площею 0,6 га на вул. Т. Шевченка, 327-г і на додачу ще 97 млн. грн. для виготовлення землевпорядної документації, придбання спеціалізованого обладнання для поводження з твердими побутовими відходами.


Завершальним акордом афери стало рішення виконкому від 7 квітня 2017 року купівлю пресувальної лінії за 27 950 446,00 грн.
, яка мала б вартувати символічні 10 грн. орендної плати щомісяця.

Щоб остаточно відмити більш ніж сто мільйонів гривень потрібно хоча б на день запустити пресувальну лінію в Рясному, однак заважають люди, яких Самопоміч вирішила спантеличити фейковим відео на Каналі 24. Фільм говорить про перше в Україні сучасне європейське обладнання з пресування сміття, про чисту воду з львівського сміття, про такі бажані 75 млн.євро від європейських партнерів. Однак про гроші львів’ян ні слова.

Не лише львів’яни, навіть депутати міської ради не можуть дочекатися звіту ЛКП «ТФ Львівспецкомунтранс», який обіцяли представити депутатам до 1 лютого 2017 року.
Згодом через систему Прозорро заплатили 180 тис. грн. за незалежний аудит комунального підприємства, який мав би бути оприлюднений 1 березня 2017 року.

Всі строки пройшли, міські гроші тануть у невідомому напрямку, а львів’ян й надалі годують обіцянками про найперше, найсучасніше, найбезпечніше і найнепотрібніше (через те що пресоване сміття не приймає жоден полігон) обладнання, яке досі не має жодного дозволу і погодження.

Недовіра ж до міського голови Львова і лідера Самопомочі й надалі зростатиме, адже Держекоінспекція справу щодо незаконного встановлення сміттєпресувальної лінії фірмою «Львівспецкомунтранс» на території колишнього заводу «Львівсільмаш», що на Рясному, вже передала до Шевченківського районного суду м. Львова.