Садовий не отримає коштів від ЄБРР на смітєпереробний завод

Якщо довго і наполегливо говорити неправду люди у неї починають вірити. Таким шляхом пішла Львівська міська рада і медіа-ресурси міського голови, коли впродовж року тлумачать українцям, що центральна влада блокує виділення 75 млн. євро ЄБРР на будівництво смітєпереробного заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.

Міські посадовці і партійці Самопомочі самі почали в це вірити. Так, працівники Каналу 24 монтуючи півгодинний ролик про львівське сміття під загадковою назвою «Рясний Розвиток Громади» захопилися настільки, що назвали усі вихідні данні давноочікуваних європейських грошей.

Зрозуміло, що не всі українці користуються інтернетом і мають бажання перепровіряти озвучені на загальноукраїнському каналі історії і це відео додасть багатостраждальній Самопомочі і її лідеру таких бажаний і потрібних прихильників. Однак, інша – думаюча частина населення зайде на сайт Верховної Ради України і просто відкриє текст Закону України «Про ратифікацію Фінансової угоди (проект "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України") між Україною та Європейським інвестиційним банком» 
і текст Міжнародного договору від 25.12.2015 року.

Ознайомившись з документами стає зрозуміло наступне. Фінансовою угодою передбачено залучення кредиту Європейського інвестиційного банку в обсязі 400 млн. євро. Позичальником ресурсів ЄІБ виступатиме Україна в особі Міністерства фінансів України, розпорядником коштів є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Кінцевими бенефіціарами, тобто отримувачами коштів можуть бути центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства (включаючи підприємства, державна чи комунальна частка в яких більше 50 відсотків). Кошти підуть на фінансування державних інфраструктурних проектів у середніх і великих містах України. Планується, що вони будуть інвестовані в централізоване теплопостачання та гаряче водопостачання, централізоване та нецентралізоване питне водопостачання, водовідведення, енергоефективність адміністративних будівель, а також у зовнішнє освітлення населених пунктів та поводження з побутовими відходами.

Проектом передбачено фінансування Субпроектів, які відбирає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за спеціально прописаною процедурою.

Отже, якщо у тексті Міжнародного договору не згадується місто Львів, а Мінрегіонбуд ще не розпочав процедури відбору проектів, яким чином Садовий і його підопічні «наклали лапу» на 75 млн. євро?

Далі ще одна дрібничка. В Картці законопроекту на сайті Верховної Ради України ініціатором законопроекту зазначено Порошенка Петра Олексійовича - Президента України, а не фракцію Самопоміч.

Вся історія з сміттям є суцільною брехнею. Кожне слово з вуст міського голови Львова потрібно піддавати сумніву та перепровіряти. Адже, наступною темою після сміттєвої блокади буде ненависне Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке навмисно не включило наміри Львівської міської ради збудувати сміттєпереробний комплекс в міжнародний інвестиційний проект.

Загалом потрібно розуміти, що навіть якщо сьогодні Львів отримає ці кошти, їх доведеться віддавати з відсотками не одному поколінню львів’ян. І це в той час, коли місто вільні фінансові ресурси, а це десятки мільйонів гривень щомісячно, зберігає на депозитних рахунках Укргазбанку.

Зрештою, що буде з містом через кілька років, не клопіт Садового і його команди. Це вже буде проблемою наших дітей.