Звіт за липень

Багато добрих та корисних справ було зроблено активістами ГО «Розвиток Громади» впродовж липня. Нагадаємо про найцікавіші проекти та основні здобутки громадської організації за цей період.

Допомога сім’ям учасників АТО


Одним із ключових напрямів діяльності ГО «Розвиток Громади» є  допомога сім’ям учасників АТО. Сьогодні гостро постало питання забезпечення військовослужбовців житлом. За ініціативи громадських організацій, серед яких і «Розвиток Громади», було створено комісію контролю за будівництвом житла для учасників АТО та членів сімей загиблих.  Також учасники громадської організації активно відстоюють інтереси громади села Рясне-Руське у питанні спірної землі, яку сільська рада обіцяє виділити учасникам Антитерористичної операції. Активісти громадської організації за підтримки однойменного благодійного фонду докладають максимум зусиль аби усі звернення та прохання родичів військових були реалізовані. Відтак, у липні, мати загиблого військовослужбовця  отримала можливість разом з внуком оздоровитися у Карпатах. Також на адресу благодійного фонду надійшло звернення від дружити добровольця, яка очікує на народження третьої дитини, з проханням допомогти сім’ї з придбанням візочка для немовляти. Благодійники відразу ж відгукнулися на заклик і передали родині омріяний подарунок.


Насичене дозвілля для військових, які проходять реабілітацію у військовому госпіталі.


Впродовж липня активісти громадської організації двічі організували для поранених учасників АТО турніри з шашок та шахів. На сеанси одночасної гри до військового госпіталю були запрошені гросмейстери міжнародного рівня, що викликало неабиякий ажіотаж серед  військових.  Хлопці із задоволенням брали участь у турнірі, який проводився у дворику медустанови.


Щасливі діти – щасливе майбутнє


Найбільше радісних та щасливих дитячих облич цього місяця побачили організатори відпочинкового літнього табору для дітей учасників АТО «Moves&skills. Пригоди в Славську».  Впродовж  десяти днів дітлахи не лише  відпочивали, але й вивчали англійську мову, влаштовували вечірки та насолоджувалися прекрасними пейзажами Карпатських гір.  Також цього місяця стартував проект «День юного глядача», в рамках якого для дітей-сиріт, дітей учасників АТО та малюків зі складними життєвими обставинами було організовано перегляд культових мультфільмів у різних закладах Львова. Радісне свято організували активісти для чотирирічного Артема, батько якого загинув під час бойових дій у зоні АТО. Для того, аби свято назавжди закарбувалося у пам'яті хлопчика, активісти перевтілилися у казкових персонажів та приїхали до нього з солодощами та подарунками.«Розвиток Громади» розширює свою діяльність


У липні в місті Новояворівськ, що на Львівщині, було створено осередок  ГО «Розвиток Громади». Активісти взяли участь у проведенні святкових та культурних заходів у місті. Зокрема, в день 50-ліття з дня заснування Новояворівська та фіналу міжнародного фестивалю «Молода Галичина»  громадські активісти проводили цікаві майстер-класи та акції. Також в Яворівському районі, а саме в селі Прилбичі, активісти долучилися до святкових заходів з нагоди 150-річчя з дня народження Митрополита Шептицького. Окрім Яворівського району цього місяця досягнуто певних домовленостей про співробітництво у Стрийському районі.


На контролі суспільно-важливих процесів         

Активісти ГО «Розвиток Громади» впродовж всього місяця тримали «руку на пульсі» в процесі призначення нового керівника ДФС Львівщини. Зокрема, за їх ініціативи, було проведено круглий стіл за участю керівників облдержадміністрації, громадськості та народних депутатів. Результатом круглого столу стало проведення конкурсного відбору на заміщення посади керівника області. Також активісти беруть активну участь у боротьбі з корупцією. Нещодавно було створено комітет протидії корупції Громадської ради при УСБУ у Львівській області, який має на меті забезпечити попередження та виявлення фактів корупції та здійснювати контроль за поведінкою, очікуваної від посадових осіб, шляхом відповідних заходів. Очолює комітет активіст ГО «Розвиток Громади» Юрій Татомир.

Не стоїмо осторонь проблем у місті

Нерідко до активістів звертаються за підтримкою мешканці міста. Неабиякого резонансу набула історія з будівництвом на місці стадіону по вулиці Панча. Представники громадської організації, підтримуючи мешканців прилеглих будинків, які проти забудови, взяли участь у громадських слуханнях та організували турнір із волейболу на спортивному майданчику. Ще однією справою з незаконним будівництвом стала новобудова по вулиці Лемківська, 9А. Не зважаючи на судові заборони, забудовник продовжує проводити будівельні роботи.  По даному факту порушено кримінальне провадження. Активісти «Розвитку Громади» тримають руку на пульсі в ході розслідування цієї справи та слідкують, аби слідство велося в межах закону. Також цього місяця члени громадської організації викрили шахрайські схеми на міських парковках, де, не зважаючи на вимоги закону про обов’язкове встановлення паркоматів, користувачі оплачують за місце паркувальнику в руки.


Юридичний департамент


Юристи громадської організації продовжують надавати юридичну підтримку мешканцям міста, зокрема, учасникам АТО та їхнім родичам. Нещодавно до громадської організації звернулася дружина загиблого добровольця, яка бореться за права, передбачені для сімей загиблих учасників АТО.  Спеціалісти підготували позовну заяву щодо визнання факту участі її чоловіка в бойових діях, який в подальшому дасть можливість  родині отримати соціальні права та гарантії. Також цього місяця громадські активісти довели у суді, що Закон на їхній стороні у справі позову нинішнього радника Голови СБУ України проти львівських громадських організацій.

Допомога людям з обмеженими можливостями

Вперше в Україні для жінок на інвалідних візках було проведено справжнє свято краси. Похід в салони краси задля нової зачіски та макіяжу,  вибір розкішних суконь і, найголовніше,  професійна фотосесія від кращих фотографів Львова - все це організували активісти «Розвитку Громади» в рамках проекту «Жіночність без границь». Захід викликав безліч позитивних емоцій як учасниць, так і громадськості. Також цього місяця проводилися курси іпотерапії для дітей, хворих на ДЦП. Посилаючись на рекомендації лікарів, які підтвердили, що для людей з таким діагнозом, кінні прогулянки є дуже корисні, активісти залучили до іпотерапії двох хворих діточок. Крім того, у липні активісти допомагали неповносправним під час футбольного матчу, який відбувався на стадіоні «Україна».


Жіночий креатив для львів’янок

 
Незабутній ранок вихідного  дня  чарівній половині людства подарували члени Жіночого клубу, створеного при ГО «Розвиток Громади». І хоча погода була вітряною, учасниці проекту «Жіночий креатив», зігрілися під час йоги та східного танцю «мандали».  Емоційно зарядитися та наповнитися позитивними емоціями допомогли арт-терапія і декупаж. Варто зазначити,  що діти  у цей час були захоплені ліпкою з глини. Також для жінок цього місяця активістами «Розвитку Громади»  започатковано курси з техніки самозахисту та рукопашного бою. Основною метою  організаторів є навчити прекрасну половину людства як правильно себе поводити та що робити в разі небезпечних ситуацій.