Звіт про діяльність ГО “Розвиток Громади” у 2018 році

У 2018 році дружня команда Громадської організації «Розвиток Громади» доклала всіх зусиль щоб змінити наше життя на краще, реалізовуючи соціальні проекти, беручи участь у громадських обговореннях та допомагаючи львів’янам відстоювати свої права у органах влади.

З початку 2018 року ГО «Розвиток Громади» активно зайнялася аналізом діяльності Львівської міської ради щодо інфраструктурного розвитку міста. Активісти прийшли до висновку що усі проблеми у місті Львові спричинені невиконанням основного стратегічного містобудівного документу, а саме Генерального плану міста. Вивчення питання містобудування у місті почали з аналізу повноважень архітектурно-містобудівної ради, в якій знайшли конфлікт інтересів і добились від профільного управління оприлюднення проектів порядку денного містобудівної ради та попереднього оголошення дати засідань для забезпечення участі мешканців Львова на засіданнях.

Впродовж цілого року представники нашої організації вивчали усі містобудівні документи, які виносились на засідання виконкому і засідання сесій ЛМР і оприлюднювали  порушення містобудівного законодавства, зонування територій та Генерального плану міста Львова та залучали до обговорення місцевих мешканців.
З_метою вивчення прогресивного досвіду наших сусідів у галузі містобудування і організації руху громадського транспорту, два представника ГО «Розвиток Громади» Назар Бай і Володимир Беньо у квітні 2018 року цілий тиждень перебували з навчальним візитом в Польщі.
Відповідно ми досягли позитивних зрушень у сфері містобудування, серед яких найгучніші:
- Скасування містобудівних умов і обмежень на стадії затвердження по двох об’єкта будівництва, які відбувались з грубими порушеннями ДБНів;
- зупинили затвердження Детального плану території по вул.Волоська, де планувалось будівництво багатоповерхового торгового центру на місці паркінгу, з порушенням червоних ліній. інсоляції, перевищення висотності і знесенням існуючого бомбосховища.
- під час розроблення Детального плану території вул. Струмок – вул. Масарика домоглися виключення з проекту незаконно побудованої на місці дитячого садочка багатоповерхівки. Львівська міська рада шляхом розроблення ДПТ намагалася узаконити скандальну забудову.
- відхилили, спільно з мешканцями ДПТ, який передбачав продовження вул. Зарицьких через парк культури ім. Б.Хмельницького;
- ініціювали створення громадської ради при управлінні архітектури і урбаністики при департаменті містобудування ЛМР, яку очолив представник ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда;
- спільно з мешканцями домоглися створення робочої групи щодо розбудови мікрорайону «Під Голоском», який станом на сьогодні при інтенсивному житловому будівництві не має жодної інфраструктури;
- спільно з мешканцями домоглися створення робочої групи щодо будівництва готелю на вул.Вороного, в центральній частині міста на місці паркінгу;
- зупинили, спільно з мешканцями, затвердження ДПТ щодо будівництва готелю посеред житлового кварталу обмеженого вул. Митрополита Андрея, вул. П. Війтовича, вул. Шептицьких, вул. Митрополита А. Ангеловича
Крім того, представники ГО «Розвиток Громади» на засіданнях і нарадах постійно піднімали питання забудови парковок і катастрофічної відсутності паркомісць, що спричинило більш комплексний підхід до розроблення містобудівної документації.

Активісти ГО «Розвиток Громади», які активно займались у 2017 році контролем за вивезенням ТПВ з міста Львова, у 2018 році здійснили ґрунтовний аналіз діяльності обласної державної адміністрації щодо вивезення ТПВ зі Львова. було проаналізовано тисячі фінансових документів перевізників, інформацію з вагових комплексів і опубліковано серію статей, в яких висвітлено порушення законодавства, недбалість перевізників і зловживання при вивезенні ТПВ на полігони області.

Питання функціонування громадського транспорту й надалі було під громадським контролем. Активісти нашої організації зробили офіційний запит в Мінінфраструктури і довели що скасування безкоштовного проїзду для пенсіонерів незаконне.
За ініціативи представників нашої організації Романа Дуди і Назара Лисяка, які мешкають у Рясному, було запущено експериментальний 49 маршрут до Рясного, який за домовленістю з Львівською міською радою, з вересня 2018 року обслуговується комунальним АТП великогабаритними автобусами. Активістами нашої організації була зареєстрована петиція про вирішення транспортного колапсу в районі Рясне, яка за тиждень набрала необхідну кількість голосів і в грудні 2018 року була підтримана депутатами Львівської міської ради. Паралельно в Рясному представники нашої організації пролобіювали будівництво дитячого майданчика, яке почалося вже восени. По громадському бюджету, проект поданий ГО «Розвиток Громади» з встановлення відпочинкової спортивної зони у Рясне набрав необхідну кількість голосів і буде реалізований у 2019 році. З ініціативи нашої організації у Рясному розробляють детальний план території з метою зміни цільового призначення землі, на якій колись функціонував дошкільний навчальний заклад з подальшим викупом його для суспільних потреб. З початку року було піднято питання щодо ремонту дорожнього покриття між квартальних вулиць у Рясному, які усі були відремонтовані. Спільно з громадою мікрорайону Рясне ми домоглись відведення Львівською міською радою земельної ділянки під освітні заклади у Рясному площею 3,8 га.Представники нашої організації – мешканці Брюхович активно займались вирішенням проблем цього району. Зокрема, в тестовому режимі домоглися запуску великогабаритних комунальних автобусів у напрямку селища. Представник нашої організації Володимир Беньо  активно долучився до обговорення проекту Генерального плану Брюхович, надав слушні пропозиції щодо розвитку соціальної інфраструктури, які були враховані. Також, представники нашої організації дбають про дотримання Брюховицькою селищною радою вимог законодавства щодо оприлюднення проектів нормативно-правових актів та діяльності даного органу місцевого самоврядування. Власне сторінка в соціальній мережі ФБ «Брюховичі_Blog» є основним джерелом інформації для мешканців селища. У кінці року депутати Львівської міської ради підтримали петицію про запуск великогабаритних автобусів у селище.

Спільними зусиллями представників ГО «Розвиток Громади», СК «Легіон» та колективу школи №66 у 2018 році вдалось встановити першу частину відкритого вуличного спортивного майданчика на території освітнього закладу. Усе завдяки минулорічній перемозі у конкурсі «Громадський бюджет Львова».Соціальна діяльність ГО «Розвиток Громади» у 2018 році була спрямована на реалізацію постійних проектів за участі родин загиблих Героїв АТО, людей на інвалідних візках, неповносправних осіб, одиноких літніх людей і малозабезпечених сімей.

4 березня 2018 року ГО «Розвиток Громади» спільно з партнерами провела вже традиційний щорічний шаховий турнір пам’яті новітніх Героїв України, аби вчергове віддати шану полеглим патріотам. Цього разу інтелектуальні змагання зібрали близько 200 учасників з різних куточків України. Змагались спортсмени від 6 до 80  років. 
У_листопаді 2017 року ГО «Розвиток Громади» урочисто відкрили шаховий гурток у Львівському дитячому будинку №1. Відкрити шаховий гурток вдалось завдяки спільним зусиллям наших активістів та кафе «Glory Cafe», яке на благодійній основі допомагає функціонувати гуртку вже більше року.
У_квітні 2018 року активісти ГО «Розвиток громади» організували волонтерську поїздку на схід держави у зону бойових дій. Спільно з ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих», ГО «Українська спілка учасників АТО» та БФ «Патріот» допомогли не лише нашим захисникам на передовій, ай більше сотні вихованцям школи-інтернату у Донецькій області.  Напередодні Пасхи і Різдва наші членкині традиційно організовують ліплення вареників для наших військових і передають на схід на знак подяки і любові до наших захисників.


 
19 травня 2018 року, близько півсотні дітей, батьки яких захищали наш мир та спокій на передовій, спробували свої сили у ловлі риби. Змістовне дозвілля для юних рибалок, у межах програми «Наставництво для молоді», яку реалізовували представники ГО «Українська спілка учасників АТО» долучилися активісти ГО «Розвиток Громади» і Львівський клуб активного дозвілля (ЛКАВ). Впродовж року дітям Героїв АТО представники ГО «Розвиток Громади» організовували активне дозвілля в аквапарку.

 

Третій рік поспіль ГО «Розвиток громади» реалізовує проект «Подарунок Дитині Героя» і два роки цей проект отримує фінансову підтримку з обласної програми «Молодь Львівщини», як переможець конкурсу мікропроектів, який проводить відділ молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. У 2018 році подарунки отримали 118 дітей загиблих героїв АТО, фінансова підтримка цього року становила 22 тис.грн. Це проект має виховний та соціальний ефект, який в поєднанні з соціальним гарантіями, які надає держава спрямовується на персональний підхід до допомоги найуразливішій категорії громадян - дітей, які втратили своїх батьків під час бойових дій на сході України. Інформацію про реалізацію на проекту можна переглянути на сайті (1, 2, 3, 4)За попередні роки ГО «Розвиток Громади» відкрили вісім «Кутків Добра» у дитячих лікарнях Львівщини - спеціально об лаштованих кімнат для дозвілля, які допомагають малечі якнайшвидше одужати. Впродовж року було організовано безліч розважальних заходів у Кутках добра для маленьких пацієнтів. Так, 13 червня, учасниці конкурсу краси «Міс Львів» разом із активістами ГО «Розвиток Громади» відвідали дві кімнати відпочинку та розваг для маленьких пацієнтів у Львівській міській дитячій клінічній лікарні.

6 травня, ГО «Розвиток Громади» та однойменний благодійний фонд разом із СК «Легіон» організували «Благодійний сімейний вікенд» у Стрийському парку. Завдяки благодійній акції вдалось зібрати понад 20 тис грн., які БФ «Розвиток громади» спрямував на пересадку печінки піврічному хлопчику Яківу Юхиміву. Для цієї мети запровадили новий проект фонду «Have to live», на який відгукнулися наші постійні партнери зі США, Словеніі, інших країн та найбільший внесок зробила організація «Ківаніс» за ініціативи пана Фернанда Бартеля зі Страсбурга – 17 тис. євро. Загалом було перераховано у клініку 20 тис.євро на операцію і реабілітацію дитині.
8 липня з метою залучення коштів на соціальні проекти ГО «Розвиток Громади» було організовано черговий «Благодійний сімейний фестиваль» у Стрийському парку.Департамент соціального захисту Львівської облдержадміністрації у 2018 році надав фінансову підтримку у розмірі 15 тис. грн. на реалізацію проекту «Родинне дозвілля для дітей інтернатних закладів». 5 травня Учасники ГО "Розвиток Громади" організували незабутнє свято для випускників-дошкільнят  з Львівського дитячого будинку №1. Влітку колектив НРЦ ім. Св. Миколая для розвитку та реабілітації малечі шкільного віку з особливими потребами організував табір, а активісти нашої організації не лише організовували щоденне дозвілля та атракції для особливих учасників, але й потішили фестивалем «піци та морозива». 23 жовтня, учасники громадської організації «Розвиток Громади», з волонтерською допомогою навідали вихованок Буківського дитячого будинку-інтернату, що у Старосамбірському р-н. Це єдиний у Львівській області спеціалізований заклад для особливих дівчат та жінок. Мешкають у ньому більше 90 представниць прекрасної статті віком від 4 до 35 років.Цьогоріч учасники ГО «Розвиток Громади» за сприяння однойменного Благодійного фонду тричі відвідували Хоспіс у місті Угнів, де мешкають люди похилого віку. Окрім благодійних внесків, чимало людей самостійно приносили у наш офіс порошки, миючі засоби та засоби особистої гігієни. Крім того ми передали велику партію допомоги з Італії від донорів, які проявили ініціативу опікуватись Хоспісом на постійній основі): продукти, солодощі, соки, побутова хімія, памперси тощо.
6_жовтня, ГО «Розвиток Громади» вчергове організували та провели спеціальні спортивно-розважальні рекреаційні змагання «Крок до олімпу» для людей з інвалідністю на візках.В рамках проекту «Допоможи ближньому» 20 листопада, спільно з Ашан Рітейл Україна офіційно відкрили постійно діючу «Шафу добра» для збору товарів у межах допомоги малозабезпеченим сім’ям Львова.  29 листопада, вперше роздали малозабезпеченим, потребуючим та багатодітним сім’ям Львова товари, які зібрали небайдужі покупці за допомогою «шафи добра».

Проект «Майстер на годину» реалізовуватиметься Громадською організацією «Розвиток Громади» третій рік поспіль. Допомога полягає у здійсненні у телефонному режимі прийому замовлень на потребу дрібного ремонту в помешканні одиноких пенсіонерів та інвалідів Львова та виконанні його впродовж найкоротшого періоду часу. Проект реалізується за кошти щомісячної допомоги постійного мецената, який відшкодовує вартість ремонтних матеріалів, пального та послуг майстра. У 2017 році проект «Майстер на годину» став фіналістом Всеукраїнського конкурсу соціальних проектів Social Project Awards.Щорічно ГО «Розвиток Громади» з нагоди Дня вишиванки організовує Фестиваль. У 2018 році такий Фестиваль відбувся втретє і розпочався 12 травня, з заходів  біля пам’ятника Т. Шевченку, серед яких флешмоб з прикрашання дерев на проспекті Свободи вишиваним узором та встановленням вишиваного рушника на пам’ятник Т. Шевченку,  музичні виступи гуртів «МалДіви», «Твайс», студії «Браво», «Карпа international», а також зразкового театру пісні «Горличка» та музично-театральні виступи від театрального гуртка вихованців дитячої школи-інтернат №2 під керівництвом учасника ГО «Розвиток Громади» Олени Чернінької. Крім того було організовано показ дитячого вишиваного одягу від студії «Star Kids», міні-турнір з бойового гопака від клубу бойового гопака «Вовк», різноманітні майстер-класи, зокрема усіх охочих панянок навчали старовинній традицій хусткування від етнографів Оксани Рудавської та Віри Олеш. А для найменших поціновувачів національного вбрання відбувся традиційний шаховий турнір у вишиванках, за сприяння Львівської обласної шахової федерації, Львівської шахової академії та дитячого шахового клубу «Юний ферзь». 17 травня Фестиваль вишиванки продовжився на проспекті Свободи з частування велитеньским пляцком у вигляді вишиваної сорочки, благодійної вечірки у Fashion club, патріотичного флешмобу від дітей та учасників АТО «Повітряна Україна», найбільша вишивана карта України та гала-концерт від ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих», в якому взяли участь зіркові гості: Наталка Карпа, Софія Федина, гурти «Мері», «Joryj Kłoc» «Шосте чуття». А ще під час концерту відбулась «історична подія» для Фестивалю Вишиванки – процедура погашення марки із запатентованим логотипом фестивалю. На проведення Фестивалю вишиванки з обласної програми «Сприяння розвитку інформаційного простору і громадянського суспільства» на конкурсних засадах виділено 10 тис. грн., за які виготовлено усю поліграфічну продукцію.

11 вересня, громадська організація «Розвиток Громади» отримала свідоцтво від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про надання «патента» №246305 на Фестиваль вишиванки та відповідний логотип.Під час Фестивалю вишиванки БФ «Розвиток громади» встановлював скриньку для пожертв і 15 червня було закуплено партію внутрішньовенних катетерів у Львівську міську дитячу клінічну лікарню, що на Орлика.

Традиційно до новорічно-різдвяних свят Громадська організація «Розвиток Громади» перетворилася на справжню резиденцію Св. Миколая. Наші активісти допомогли Чудотворцю привітати зі святом подарунками близько вісімсот дітлахів з усієї Львівщини, серед яких діти із малозабезпечених сімей, малеча з інвалідністю, діти-сироти та діти загиблих Героїв України.Творимо добро разом!