У школах Львова провели масовий збір вишивки

ГО «Розвиток Громади» спільно з Управлінням освіти ЛМР провели масовий збір дрібної вишивки у рамках Фестивалю вишиванки. Усього зібрали близько 200 елементів вишивки .

Збір вишивки та відеозвернень до міжнародної спільноти ініціювала Львівська обласна державна адміністрація, аби долучити світ до святкування Дня вишиванки.

Школи міста Львова активно підхопили цю ініціативу і усі передали вишивку в Управління освіти ЛМР.  Вдалося зібрати майже дві сотні вишитих серветок, рушничків, стрічок та ін.Зібрану вишивку відправлять за кордон із відеозверненням від дітей та офіційним листом від ЛОДА із закликом підтримати українців і також святкувати День вишиванки.Громадські активісти закликають усіх українців 19 травня одягти вишиванки на роботу, до університету, до школи й садочок. Також підприємців просять прикрасити вітрини своїх магазинів вишивкою. 

У рамках Фестивалю вишиванки, який стартував у Львові 18 квітня відбудеться чимало заходів пов’язаних з українською етнічною символікою. 

10 травня – 13 травня
-    уроки краєзнавства у школах області уроки краєзнавства у школах та демонстрація трейлеру фільму про вишиванку «Спадок нації» 

17 травня 
-    прем’єра фільму про вишиванку «Спадок нації» у Кінг Кросс Леополіс о 20:00 год.

19 травня   - пл. Ринок, з 14:00 до 19:00 год.
-     флешмоб, під час якого люди (понад 200 осіб) складуть собою гігантську вишивку, тримаючи у руках таблички із зображенням елементу вишивки; зображення вишивки зафіксуємо з висоти польоту дрона  
-    гаївки за участі співочих та танцювальних колективів, доєднатися до гаївок зможе кожен охочий  
-    Масштабне свято "Вишивана Україна" від бійців АТО та смачний куліш для львів'ян  
-    тематична благодійна вечірка та дефіле моделей у вишиванках у клубі "Пікассо" (вул. Зелена, 88) о 19:00 год.

28 квітня – 19 травня 
-    експозиція на пл. Ринок таблиць із описом та зображенням вишивки різних регіонів України 

Нагадаємо,  громадські активісти спільно із місцевою владою скерували до Президента та Верховної Ради колективний лист із проханням нарешті офіційно впровадити День вишиванки державним  святом.