Визначитися з майбутньою професією школярам допомагали активісти «Розвитку Громади»

Про неочікувані деталі у роботі юриста розповіла учасниця громадської організації Соломія Старосольська.

Вибір майбутньої професії - це серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних природних здібностей. У житті кожної людини настає момент, коли доводиться вирішувати, де здобути освіту або куди піти працювати. Їй необхідно вибрати професію, свій життєвий шлях.

Профорієнтація з'явилася в країні хмарочосів - США. Освіта, як і інші галузі життя, підпорядковані потребам "споживача". Така пильна увага до запитів суспільства та високий рівень матеріальної забезпеченості у результаті дали американцям розвинену систему профорієнтації. Шкільна освіта та фахові знання стали для них невід'ємними частинами одного цілого.

Громадська організація «Розвиток Громади» започаткувала проект «Профорієнтація у школі». Провідні фахівці з тієї, чи іншої спеціальності розповідатимуть про актуальні на українському ринку праці професії.

У Львівській спеціалізованій загальноосвітній школі №28 пройшов перший профорієнтаційний урок. З учнями 9 класів зустрілася практикуючий молодий юрист, яка розповіла про щоденну роботу правозахисників, поділилася цікавими деталями та повідомила про  найпростіші основи юриспруденції.

«Ви робите насправді добру справу, ви направляєте дітей, власне, в ту колію і вони вам будуть дуже вдячні, коли виростуть і оберуть саме той факт, який їм найкраще підходить. Ми, працівники галузі освіти, насправді, вам дуже вдячні, бо ця справа є потрібною», - розповів директор школи  Лозенко Іван Васильович.


Школярі були в захваті від проведеного заняття: ставили запитання, цікавилися основними термінами юриспруденції.

«Із сьогоднішнього уроку я дізнався більше про роботу юриста і що потрібно робити, щоб ним стати. Було дуже цікаво!» - поділився учень школи.


У планах профорієнтаційні заняття зі спеціалістами з різних галузей у багатьох школах міста.