Соціальний «Оскар в студію!»

       9 грудня в Одесі відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу соціальних проектів Social Project Awards, на якій було відзначено і проект «Майстер на годину», який фінансується благодійним фондом «Розвиток громади»       
              Понад 400 учасників з різних регіонів змагалися за перемогу у влаштованому вперше в Україні конкурсі соціальних проектів. У десяти номінаціях були представлені і культурні, і волонтерські, і гендерні та медичні добрі справи, які провадять щодня люди різних професій і зацікавлень. Але яких об’єднує одна благородна мета – допомога іншим і полегшення їхнього життя. У фешенебельному офісному центрі «Графспейс»,що на вул.Грецькій 11 на сцені при світлі софітів і урочистої музики було вручено 30 дипломів від організаторів конкурсу, серед яких був і Тимофій Нагорний, відомий своїми великими громадськими проектами. Два спеціальних призи від компанії «На старті» - 20000грн. і повномасштабну рекламну кампанію отримали два різні переможці, обрані на розсуд мецената. Ще близько 70 відзнак роздали присутнім у залі фіналістам.  
       
              Хтось допомагає жінкам, що зазнали домашнього насилля, хтось возить діткам у прифронтові території «миколайчиків», а хтось щодня допомагає стареньким самотнім людям банально усунути дрібні несправності на господарці. Саме за таку здавалося б непомітну,  а насправді дуже важливу роботу і було відзначено проект «Майстер на годину», який вже понад два роки працює у Львові. За цей час було надано неодноразову  допомогу майже тисячі дідусям і бабусям, вдовам загиблих на сході України воїнам, інвалідам перших груп.

              Координує проект всього лише одна людина – волонтерка ГО «Розвиток громади» Тетяна Захарчук:

       
              - Участь у цьому конкурсі є важливою тим, що тепер не тільки львів’яни,  а й усі українці знатимуть про те, що існують такі проекти приватно. Не фінансуються і не здійснюються за рахунок державних соціальних служб. Ми зобов’язні допомагати самотнім літнім людям, інвалідам І-ІІ груп, оскільки ними мало опікується держава. І вихід у фінал у Social Project Awards є маленькою перемогою, яка надихає на подальшу працю, згуртуванню людей навколо цієї проблеми і виникненням нових ідей.  Створення конкурсів і відзнак подібного штибу в Україні показує нам великий крок у розвитку громадянської свідомості українців, адже лише високоорганізовані суспільства здатні спільно допомагати потребуючим і рекламувати,  у доброму розумінні цього слова, благодійність та співчуття.

             
              
              - Проект «Майстер на годину» фінансується благодійним фондом «Розвиток громади» за рахунок донорських коштів однієї із великих компаній міста Львова, - привідкриває завісу таємничості керівник організації Вероніка Хідченко. – Це доволі коштовний проект і знайти під нього донора було нелегко. Рік ми його витягували за рахунок різних разових надходжень, а коли знайшли постійне фінансування видихнули з полегшенням. Адже ми вже не мали морального права кинути напризволяще цих самотніх та обділених людей. Відзнака у Всеукраїнському конкурсі соціальних проектів – це крок до визнання необхідності «Майстра на годину» не лише у регіоні,  а й в державі загалом. І ми дуже вдячні організаторам за такий шанс.                                                               

 
                                                                                                                                                           Ніка Нікалео