Фотопроект. Брюховичі: «Я не я і правда не моя»

Активісти брюховицького осередку «Розвитку громади» створили власний, унікальний фотопроект присвячений всеукраїнському дню вишиванки " Я не я і правда не моя". Гаслом слугує фраза  «Одягнув вишиванку і думаєш, що патріот?».

За допомогою фотографії брюхівчани відкривають очі пересічним громадянам на низку проблем, які подаються  на місцевому рівні, але мають глобальний характер. Молоді люди, жителі селища, у красивих автентичних вишиванках позуюють на фоні закинутих історичних місць, що стратегічно знищуюють людські та владні руки.

Цікаво спостерігати як маленькі сестрички посміхаючись,  гуляють територією найпопулярнішього в радянські часи санаторію « Львів», який ще у 2010-тих приймав відпочивальників, а трохи раніше був майданчиком для зйомок фільму  «Версія полковника Зоріна» (1976). Якщо ж дивитися глобальніше, масштабна територія з унікальними вілами, відпочинковими будівлями, зеленим парком занепадає від недбальства людей, здебільшого місцевих жителів.
Закохана пара, тримаючись за руки, спостерігає за рештками закинутих будівель, що є залишками колишньої військової частини.  Сьогодні тут почергово виростають нові де факто  «законні» будинки, мешканців яких зовсім не лякають імовірні залишки боєприпасів.

Сестри, які дивляться у порожнечу, відкриту,  просякнуту холодом і перев’язану протягами будівлю. Вона б могла стати для них будівлею школи, будівництво якої розпочали у 1992,  але через брак фінансування, корупцію усе призупинилося. Це мала бути одна з найсучасніших шкіл області. Сьогодні стіни « навчального закладу» ваблять безкоштовними будматеріалами, і  любителів   пейнтболу та страйкболу.

Молодий хлопець блукає залишками маловідомого сьогодні, забутого форту, який розташований у лісовому масиві Брюхович і належить до числа 11 фортів, що забезпечували оборону Львова. А нині успішно забезпечують форт жителі… сміттєвими завалами.

Люблячі чоловік та дружина, перешіптуючись, проходять цетральним парком ім. Б.Хмельницького. Про який  згадується ще 1887 р, у рукописі “ Krynica”. Створення «Парку забав» біля вокзалу, і вже тут 1897 р. облаштовуюють паркову зону, територія якої сягає 20 га. Скажений 2012 вносить свої корективи спробою забудови парку. Зараз ведуться поодинокі реставрації паркової зони,  що слугуватиме місцем відпочинку з лавочками та дитячими майданчиками, але без гір сміття та урн.

Одягнути вишиванки – це сучасно, красиво і модно, але внутрішні якості особистості  залишаються закритими,  більшість демонструє власне «я» лише  візуально. Це аж ніяк не гарантія патріотичної позиції людини, її громадянської свідомості і співзвучності до проблем соціуму. Навіть такий одяг як вишиванка не змінює нашого внутрішнього переконання, але дає шанс на цікаве пізнання себе у своїй культурі.