Сьогодні, 24 лютого, активісти «Розвитку Громади» представили на Апаратній нараді у ЛМР списки місць у Львові, які недоступні для маломобільних людей. Мер Андрій Садовий доручив чиновникам опрацювати наданий перелік і облаштовувати усі публічні заклади пандусами.
Всього у переліку більше сотні державних будівель. Активісти впродовж кількох тижнів перевіряли лікарні, ЛКП, районні адміністрації, музеї та інші публічні місця на наявність пандусів. Здійснили ретельний моніторинг по всіх районах Львова. Перелік адрес на апаратній нараді активісти представили разом зі світлинами кожної будівлі.
Ми перевірили 112 будівель. Лише 12 з них є частково доступними. Потрапити у решту структур людина на візку не може ніяк, – доповнив куратор моніторингу Юрій Підківка.
Міський голова Андрій Садовий прийняв результати моніторингу від ГО «Розвиток Громади» і доручив чиновникам негайно розпочати роботу з облаштування усіх публічних місць для людей з особливими потребами.
Ніхто не знає, що нас завтра чекає. Тому я наполягаю: всі приміщення, які є публічними, мають бути облаштовані таким чином, щоби люди з особливими потребами могли вільно ввійти. Йдеться про музеї, театри, комунальні установи, – заявив Андрій Садовий.
Міський голова доручив протягом тижня провести засідання комітету доступності разом із громадськими активістами і провести якісну роботу по кожному об’єкту з переліку. За необхідності на облаштування будівель для маломобільних людей виділять кошти із бюджету розвитку. Мер впевнений, що депутати підтримають корективи у бюджеті для таких потреб.
Нагадаємо, що моніторинг доступності був продовженням акції «Відчуй свою відповідальність», на якій депутати на інвалідних візках намагалися подолати стандартний маршрут по місту. Після моніторингу активісти ГО «Розвиток Громади» шляхом публічного голосування у соцмережі виокремили три проблемні будівлі, де пандуси потрібні найбільше.
Першими в черзі, на думку громади, виявилися дві дитячі поліклініки на вул. Хімічній, 7 та на вул. Парковій, 1, а також театр ім. Марії Заньковецької на вул. Лесі Українки, 1.
Ці три держбудівлі громадські активісти облаштують конструкціями доступності самотужки за кошти, які було зібрано у рамках проекту «Такі різні – такі рівні». В цьому проекті люди з особливими потребами разом із активістами малювали картини , щоб продати їх і зібрати гроші на пандуси.