У рамках фестивалю до Дня вишиванки 10 травня, у день перепоховання тіла славетного Кобзаря, пройшли Шевченківські читання серед митців Львова. Захід відбувався у крамниці «Книжковий дворик», що по вул.. Винниченка, 4.
Прозвучали уривок з відомої поеми «Кавказ», вірші «Перебендя», «І мертвим, і живим, і ненародженим», «Подражаніє 11 псалму» та ін.. у виконанні членів Національної спілки письменників, митців, серед яких були Катерина Немира, Наталка Гурницька, Іван Гентош, Ярослав Петришин, Богдана Синякевич та ін.. Усе пройшло без пафосу у щирій, затишній і родинній атмосфері. Адже «Книжковий дворик» регулярно збирає своїх авторів та читачів.
Ініціатор заходу Олена Кіс-Федорук не тільки задекламувала вірші, але й розповіла чимало цікавих фактів із життя Т.Г.Шевченка. Зокрема, йшлося про те, що у молодості Шевченко був знаковою персоною у Петербурзі, модником, улюбленцем жінок. І є багато здогадок і свідчень про те, що він міг залишити по собі потомство. Однак, у той час було абсолютно неможливим виголошувати такі речі привселюдно. Тому нам ще належить дізнатися багато цікавого про його нащадків.
До того ж понад 30 років праправнук Шевченка Микола Лисенко працював над дослідженням «коріння Шевченкового роду». У його поданні генеалогічна схема Шевченкового роду містить понад 1300 осіб, відомих і безвісних, які мешкають в Україні, Росії, Прибалтиці, Австралії, США, Франції і зокрема у Кирилівці, Моринцях, Звенигородці.
Модерувала захід письменниця Ніка Нікалео, учасниця ГО «Розвиток громади», яка теж зібрала чимало цікавих подій з життя українського митця, поета, пророка, одну із найвидатніших постатей в історії України:
– Я б не хотіла наголошувати на літературному генії, бо це є факт, з яким ніхто не сперечається. І говорити про це можна безкінечно. А от абсолютна непересічність Шевченка в історії нашої держави дає нам великі шанси на відтворення, на повернення і здобуття високої духовності і лідерства у цьому напрямі серед східно-європейських держав. Адже тільки маючи такого патріотичного і високодуховного лідера можна і треба іти уперед, щоб повернути собі своє місце у Європі. І саме тому проведення «Шевченківських читань» у рамках фестивалю вишиванки є правильним і логічним,- розповіла письменниця.