Мерія хоче прийняти ухвалу «Про захист інтересів Учасників АТО, вихідців зі Львова». Цим документом міська влада звертається до ЛОДА з проханням виділити 48 гектарів землі для територіальної громади м. Львова (яка мала б бути призначена для учасників АТО). Сьогодні учасники АТО відмовилися приймати документ і добилися перерви у пленарному засідання сесії ЛМР, щоб депутати спільно з бійцями напрацювали чіткий документ щодо видачі земель замість ухвали-мильної бульбашки.
Вже майже 2 тижні під ЛМР на Площі Ринок стоїть наметове містечко АТОвців. Вояки вимагають передбачені законом земельні ділянки. Львівська влада їх не чула, аж тепер, перед сесією міської ради, чиновники роблять вигляд діяльності. У Садового пропонують прийняти ухвалу з проханням ЛОДА виділити землі у с. Зимна Вода. Цікаво те, що землі просять виділити не на потреби учасникам АТО, а територіальній громаді Львова.
Ви забули, на кого працюєте? У мене за два тижні склалося враження, що у ЛМР 90% – євнухи!. Ми цю бумажку не приймаємо (про ухвалу – ред.). Я прошу вас взяти перерву і опрацювати цей документ з нами. Інакше сесії не буде – Сергій Дячишин, учасник АТО, голова УСУ АТО
Ухвала – троянський кінь від чиновників Садового для учасників АТО, адже для виділення цих 48 Га потрібно розширити межі міста, що робиться через погодження Верховної Ради.
Експерти кажуть, що такий механізм передачі землі затягнеться на довгий період часу. Адже у документі ЛОДА, що є відповіддю на ухвалу, йдеться про наступне:
Із наведеного вбачається, що передача земельних ділянок у власність територіальної громади м. Львова можлива лише за рахунок розширення меж міста, після проведення відповідної процедури, а саме: погодження такого проекту ЛОДА і у подальшому погодження ВРУ, після якої ЛМР буде належним розпорядником даної землі.
Громада м. Львова не може бути розпорядником земель сільськогосподарського призначення. Механізм, передбачений ухвалою не дає можливості забезпечити учасників АТО землею, а лише ускладнить процес отримання ними земельних ділянок у спосіб, який передбачений законодавством. Законодавством чітко визначений порядок отримання земельних ділянок у власність всіма категоріями населення, зокрема учасниками бойових дій, – каже юрист Роман Височанський
Крім того, у запропонованому вчора документі йдеться про те, що землі будуть видавати в першу чергу учасникам бойових дій, які зараз перебувають у важких життєвих ситуаціях. А будинок, що зводять на вул. Під Голоском будується кому? У своїх зверненнях до львів’ян мер відчайдушно наголошує, що квартири будуть саме тим, кому передбачені і ці ділянки. А як же тоді інші АТОвці.
Більше того, незрозуміло, кому саме хочуть передавати землю. Нема чіткого списку і порядку видачі ділянок. Де прізвища і список учасників АТО?
Мерія зневажливо «плює в очі» героям. Тобто нашим воїнам, захисникам України замість передбачених законом земельних ділянок пропонують «мильну бульбашку», яка не принесе жодних результатів. Ось що кажуть у ЛОДА у відповідь на дану ухвалу:
Львівська міська рада в порушення вимог актів законодавства у сфері регулювання земельних відносин неправомірно ініціює передачу таких земель у її розпорядження. Запропонований Львівською міською радою механізм реалізації прав учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками не лише не дасть можливості забезпечити вказану категорію осіб землею, а й ускладнить процес реалізації права на землю у встановлений законодавством спосіб.
Такий механізм передбачає затягування передачі землі на роки. Проте АТОвців така ситуація не задовільняє.
Під Ратушею зібралися бійці та активісти з Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих, ВПВ «Патріот», УСУ АТО, ЦК «Азов», УНСО, ГО «Розвиток Громади» та інші небайдужі мешканці Львова.