24.10.2016 року активістам громадської організації «Розвиток Громади» з офіційного Інтернет-порталу Львівської міської ради стало відомо, що Галицька районна адміністрація оголосила конкурс з надання послуг щодо вивезення (збирання, зберігання та перевезення) твердих та великогабаритних побутових відходів з території Львівських комунальних підприємств, що обслуговують житловий фонд.
У конкурсі взяло участь три підприємства: ТОВ «САТ Львів», ТОВ «Грінера Україна», ТОВ «АВЕ-Львів». Дві назви львів’янам добре відомі, адже, ці компанії здійснювали вивіз сміття у Львові вже довгий час, мали всі необхідні документи, матеріально-технічну базу, працівників та відповідний досвід роботи, а от ТОВ «Грінера Україна» на Львівщині з’явилася вперше.
Конкурсна документація визначає прямі вимоги, виходячи з Положення № 484 «Про затвердження умов організацій та проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих та великогабаритних побутових відходів». Так, серед них містяться наступні:
- рівень забезпеченості учасників конкурсу матеріально-технічним обладнанням, необхідним для надання таких послуг;
- кількість працівників відповідної кваліфікації, у т.ч. водії;
- наявність практичного досвіду у даній сфері діяльності.
Окрім цього, з документів, поданих на конкурс, стало відомо про те, що господарською діяльністю «Грінера Україна» не займалася, а статутний капітал товариства становить всього 44 тис. гривень. Проте, для компанії не склало труднощів придбати 250 контейнерів для збору ТПВ та три машини «Меrsedes-BenzAntos».
Залишається відкритим запитання про те, яким чином компанія, яка не подала відомості на конкурс про матеріально-технічне забезпечення, а лише гарантії на закупівлю контейнерів та автомобілів, у випадку перемоги в конкурсі, змогла забезпечити доставку великої кількості контейнерів вже на 3-ій день після визначення переможця.
Виходячи з практики, яка існує у нашому місті – можливо все. Оскільки, керівником компанії «Грінера Україна» є колишній радник Садового – Богдан Михалусь, стає зрозуміло, що міський голова «домовився» з конкурсною комісією про те щоб саме «Грінера Україна» виграла цей конкурс.
У висновку громадські активісти, дослідивши всі факти, побачили, що тут не все так просто. Наведена вище інформація наштовхує на думку про те, що у діях службових осіб, які свідомо прийняли рішення у складі конкурсної комісії наявний склад кримінального правопорушення,передбачений ч.1 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, тобто, умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб). Тобто, вони надали підприємству без належної матеріально-технічної бази та працівників, а саме ТОВ «Грінера Україна», перевагу над іншими учасниками з багаторічним досвідом такої роботи.
Тож, такими діями було нівельовано вимоги проведення конкурсу на вивезення ТПВ, що може спричинити значну матеріальну шкоду територіальній громаді Галицького району та всього міста Львова.
Активісти звернулися до народного депутата України з проханням вжити всіх необхідних заходів щодо забезпечення об’єктивного, повного та швидкого досудового розслідування по даному провадженню, після чого депутатом було направлено звернення до ДФС України з проханням невідкладно провести позапланову перевірку фінансово-господарської діяльності ТОВ «Грінера Україна» в поточному році.
Громадські активісти надалі будуть слідкувати за подіями та зроблять все, щоб забезпечити справедливість та порядок у нашому місті.