Львів’яни завжди першими виходять на захист суспільних інтересів громади. Обмеження доступу мешканців до пленарних засідань Львівської міської ради є наступом на демократичні права та свободи.
В Галицькому суді м. Львова зареєстрували Адміністративний позов за заявою ГО «Розвиток Громади» про визнання нечинними окремих положень Регламенту Львівської міської ради.
Самопоміч вважає нормою, обмеження відкритості засідань колегіальних органів влади. Одиночний випадок у Верховній Раді України, який вчинила представник Самопомочі Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд 15 березня, закривши ранкове засідання парламенту після вимоги депутатів дати слово правоохоронцям, що брали участь в інциденті з нардепом Володимиром Парасюком 14 березня у Слов’янську, отримав негативний розголос в українському суспільстві. Подібний страх перед суспільством Верховна Рада України демонструвала лише за часів Януковича в період початку Євромайдану. Львівська міська рада, яка є вотчиною «Самопомочі» готує та надає на затвердження відверто антидемократичні нормативно-правові акти, а неуважні депутати довірливо за них голосують.
2 березня 2017 року на пленарному засіданні Львівської міської ради було прийнято рішення про внесення змін до ухвал Львівської міської ради від 17.03.2016 року № 260 «Про Регламент Львівської міської ради 7-го скликання» та від 10.11.2016 року № 1185 «Про порядок виступів на пленарних засіданнях Львівської міської ради», якими було визначено порядок участі громадян, членів територіальної громади м. Львова, представників засобів масової інформації у місцевому самоврядуванні, а саме: порядок доступу (можливість присутності) до пленарного засідання та порядок виступів на пленарних засіданнях Львівської міської ради.
Прийняті зміни суперечать не лише Конституції України, але й Закону України «Про доступ до публічної інформації» в якому вказано, що право на доступ до публічної інформації гарантується доступом до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень, та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в якому прописано, що сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону – переконані юристи ГО «Розвиток Громади».
В українському законодавстві не передбачено підстав для обмеження доступу до засідань колегіальних органів місцевого самоврядування, окрім випадків передбачених Законами України «Про правовий режим надзвичайного стану» (стаття 18) та «Про правовий режим воєнного стану» (стаття 8). При цьому необхідно враховувати конституційно закріплену заборону на обмеження прав і свобод людини і громадянина, встановленої нормою статті 64 Конституції України.
Враховуючи наявність прецеденту в Україні, Андрій Болюбаш – юрист ГО «Розвиток Громади» твердо переконаний у позитивному розгляді справи та відновленні демократичних прав львів’ян.