Конструктивна ініціатива громадськості лякає мерію

Минуло трохи більше тижня з моменту виступу голови ГО «Розвиток Громади» Оксани Маруняк  на засіданні Львівської міської ради з представленням плану дій від громадськості щодо шляхів подолання сміттєвої кризи у Львові, як чиновники міської ради почали працювати над вирішенням конкретних питань «стаханівськими темпами». З такими зусиллями Львівщина від моменту трагедії в Грибовичах вже могла мати сміттєпереробний завод.

Одним і основних першочергових заходів щодо вирішення проблеми зі сміттям у Львові було озвучено проблему інфільтратів, їх очистка та утилізація. Вже 8 квітня на брифінгу у стінах ЛМР директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак звітує: «Нам вдалося збільшити потужність нашої фільтрувальної станції з 15 кубів на добу до 50-55. Минулого тижня ми мали зустріч з розробниками цієї фільтрувальної станції з Рівного. На ній обговорювали можливість збільшення об’ємів переробки інфільтрату. Через 7-10 днів вони мають дати нам результат: як швидко та до якого об’єму можна збільшити кількість переробленого фільтрату за добу». Дивно, що з червня минулого року міська влада, виділяючи величезні додаткові кошти на вивезення сміття не спромоглася купити нову очисну станцію, адже було відомо, що аби не було проблеми з інфільтратами необхідно щоденно очищати не 15 і не 55 кубів, а не менше 200 кубів.

23 березня депутати Львівської міської ради одностайно підтримали ініціативу ГО «Розвиток Громади» щодо створення експертної комісії яка працюватиме над поступовими, спланованими кроками вирішення проблеми з ТПВ у Львові, однак міський голова й досі не підписав розпорядження щодо її створення. Натомість, офіційний сайт Львівської міської ради переповнений інформацією щодо потуг міських чиновників над вирішенням сміттєвої кризи. У цих повідомленнях ключовими словами є «під великим питанням» – про земельну ділянку біля села Добряни для переробного комплексу ТПВ, «неможливо» – про проходження державної експертизи проекту з проведення першочергових протиаварійних робіт на дамбі Грибовицького полігону. Львівська міська рада мала б інформувати львів’ян про досягнення і результати роботи, а не про теорії і гіпотези.

У зв’язку із відсутністю експертної групи, Громадська організація «Розвиток Громади» публічно інформує чиновників Львівської міської ради щодо наступних першочергових питань щодо вирішення сміттєвої проблеми у Львові, це:

– Закупівля нової очисної станції, а не ремонт і реконструкція застарілого обладнання з минулого сторіччя;
– Укріплення дамби гравієм та глиною (а не піском і грунтом, я це робили в ЛКП «Збиранка»);
– Укладання договору сервітуту (право користування чужим майном)  на земельну ділянку на якій розташована дамба. Тоді проект з проведення першочергових протиаварійних робіт на дамбі Грибовицького полігону безперешкодно пройде державну експертизу «Укрбуддержекспертизи».
Ми сподіваємося, що міський голова таки підпише розпорядження щодо створення робочої групи, після чого представники ГО «Розвитку Громади» представлять їй подальші кроки щодо вирішення проблеми ТПВ у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *