Одним і основних першочергових заходів щодо вирішення проблеми зі сміттям у Львові було озвучено проблему інфільтратів, їх очистка та утилізація. Вже 8 квітня на брифінгу у стінах ЛМР директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак звітує: «Нам вдалося збільшити потужність нашої фільтрувальної станції з 15 кубів на добу до 50-55. Минулого тижня ми мали зустріч з розробниками цієї фільтрувальної станції з Рівного. На ній обговорювали можливість збільшення об’ємів переробки інфільтрату. Через 7-10 днів вони мають дати нам результат: як швидко та до якого об’єму можна збільшити кількість переробленого фільтрату за добу». Дивно, що з червня минулого року міська влада, виділяючи величезні додаткові кошти на вивезення сміття не спромоглася купити нову очисну станцію, адже було відомо, що аби не було проблеми з інфільтратами необхідно щоденно очищати не 15 і не 55 кубів, а не менше 200 кубів.
23 березня депутати Львівської міської ради одностайно підтримали ініціативу ГО «Розвиток Громади» щодо створення експертної комісії яка працюватиме над поступовими, спланованими кроками вирішення проблеми з ТПВ у Львові, однак міський голова й досі не підписав розпорядження щодо її створення. Натомість, офіційний сайт Львівської міської ради переповнений інформацією щодо потуг міських чиновників над вирішенням сміттєвої кризи. У цих повідомленнях ключовими словами є «під великим питанням» – про земельну ділянку біля села Добряни для переробного комплексу ТПВ, «неможливо» – про проходження державної експертизи проекту з проведення першочергових протиаварійних робіт на дамбі Грибовицького полігону. Львівська міська рада мала б інформувати львів’ян про досягнення і результати роботи, а не про теорії і гіпотези.
У зв’язку із відсутністю експертної групи, Громадська організація «Розвиток Громади» публічно інформує чиновників Львівської міської ради щодо наступних першочергових питань щодо вирішення сміттєвої проблеми у Львові, це: