16 червня на громадські слухання в Рясне-Руську сільську раду з залагодження конфлікту щодо продажу Андрієм Садовим спірних земель під індустріальний парк, Львівська міська рада скерувала представника без повноважень, колишнього працівника ЛМР, а нині – Народного депутата України, представника політичної партії «Самопоміч» Сергія Кіраля.
Понад 10 років між Львівською міською радою та Рясне-Руською сільською радою існує спір щодо земель, які громада села з 1988 року використовувала під сільськогосподарські угіддя.
У серпні 2015 року з подачі мера Львова депутати Львівської міської ради погодили оренду ТзОВ «СіТі Парк Львів» земельної ділянки для створення технопарку на 30 років. А вже через три місяці Андрій Садовий поспішить продати її вищезгаданій фірмі за 52 мільйони (хоча реальна вартість землі 140 мільйонів). До того ж оплату покупцю розтерміновано на 30 років, а за такий термін інфляція знівелює цю суму у кілька разів і бюджет отримає смішні гроші. Саме цей договір купівлі-продажу між Львівською міською радою та ТзОВ «Сіті Парк Львів» – один з небагатьох документів, на якому стоїть особистий підпис Андрія Садового. У договорі купівлі-продажу землі під індустріальний парк сказано, що «землі не є предметом спору і претензії третіх осіб щодо неї відсутні». Відтак Андрій Іванович свідомо підписав завідомо неправдивий документ .
Ця оборудка дуже зацікавила правоохоронців, і у Галицькому відділі Нацполіції відкрили кримінальне провадження. У цій справі слідчі вбачають ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364 та ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України: зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення.
Справу взяла під жорсткий контроль Генеральна прокуратура і тепер активно проводить слідчі дії, вилучено документи у всіх дотичних і проводить допити.
Цього року 17 травня, інвестор виявив бажання відгородити територію індустріального парку. Перша спроба виявилася невдалою – громада села встала на захист своєї землі. Тоді було домовлено, що ситуацію має залагодити мирова угода щодо меж Львова між Львівською міською радою і Рясне-Руською сільською радою, а підрядна організація під камери обіцяла призупинити усі роботи до врегулювання конфлікту.
В переддень перемовин, 15 червня, представник інвестора знову з’явився з бажанням встановити огорожу , громада у відповідь вийшла на попереджувальну акцію протесту. На наступний день на перемовини мер Львова скерував представника без жодних повноважень офіційно представляти Львівську міську раду. Оскільки громада села розуміє переваги будівництва індустріального парку поруч, однак не готова віддавати власну землю задарма, викликало подив, чому однопартієць Садового, Народний депутат України, який не має жодного відношення до бюджету Львова, розкидається мільйонними обіцянками не підкріпленими жодним документом.
Остаточно домовитись не вдалось, однак Сергій Кіраль авторитетно заявив, що сільська рада має назвати свою суму за погодження меж Львова, з урахуванням 5 млн. грн.., які цього річ вже було передано на розвиток села.
Маючи велике бажання розбудувати місто та втримати інвестора Львівська міська рада за два роки, попри кримінальний шлейф з ціною продажу спірної землі, могла б давно домовитись з громадою села та закрити питання. Однак, делегуючи на перемовини своїх однопартійців, а не вповноважених високопосадовців міської рад,и мер Львова підкреслює свою зверхність над органами місцевого самоврядування, які розташовані поруч з Львовом. Так було з Грибовичами, так є з Рясне-Руською і так само буде з ТЕЦ-2, землі якої є орендованими у Сороки-Львівської сільської ради Пустомитівського району
Час правління Андрія Садового увійде в історію, як найтриваліша і найбрудніша афера в органах місцевого самоврядування, яка дуже довго буде аукатись багатомільйонними багаторічними кредитними зобов’язаннями, втраченими землями, загубленим комунальним майном, жахливим громадським транспортом та тіньовими схемами при комунальних підприємствах.
Далі буде,,,