Проектування смітєпереробного заводу на ТЕЦ-2 – це вже тіньова схема

Вже на стадії проектування смітєпереробного заводу на ТЕЦ-2 Львівська міська рада маніпулює з фінансами і лобіює певні інтереси.

28 квітня 2017 року виконком Львівської міської ради вніс зміни до рішення «Про здійснення електронних закупівель у м. Львові», зазначивши, що вони «не застосовується для закупівель товарів, робіт та послуг до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання». Тобто такі замовники, як ЛМКП «Львівводоканал», ЛМКП «Львівтеплоенерго», ЛКП «Львівелектротранс» можуть закуповувати товари і послуги до 1 млн. грн., а роботи до 5 млн. грн. без проведення закупівель в системі Prozorro.

Відповідно до п. 2 порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560, під терміном «проект будівництва» слід розуміти проектну документацію на будівництво об’єктів та комплексів (будов), розроблену для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту на таких стадіях проектування: як техніко-економічне обґрунтування, техніко-економічний розрахунок, ескізний проект, проект, робочий проект.

Як відомо, 16 червня 2017 року виконавчий комітет Львівської міськради делегував ЛМКП «Львівтеплоенерго» повноваження щодо розробки проекту будівництва сміттєпереробного заводу на ТЕЦ-2.

Вже, 20 червня 2017 р. ЛМКП «Львівтеплоенерго» підписало договір з ПАТ «Харківське котлобудівельне підприємство «Котлоенергопроект» вартістю майже 4,95 млн грн на розробку проектної документації для будівництва сміттєпереробного комплексу продуктивністю 240 тис. тонн на рік.

Ще раніше, 1 березня 2017 року ПАТ «Важпромавтоматика» отримало замовлення від ЛМКП «Львівтеплоенерго» вартістю 490 тис. грн. на послуги щодо розробки техніко-економічного обґрунтування для будівництва сміттєпереробного комплексу на ТЕЦ-2. Як тоді повідомили Наші Гроші 
«Загалом проектна документація міститиме техніко-економічне обґрунтування забудування, основні технічні рішення, ідентифікацію та декларацію безпеки об’єкта, вихідні дані для розробки конструкторської документації, визначення класу відповідальності та проекту документацію з оцінки впливу на навколишнє середовище».

Отже, техніко-економічне обґрунтування є складовою проектної документації, яка станом на 20 червня 2017 р. вартує 5,44 млн. грн., і підпадає під дію Закону України «Про публічні закупівлі».

Тобто Львівська міська рада одну послугу з розробки проектної документації розділила на кілька етапів, щоб уникнути процедури відкритих торгів, що означає, що вже на стадії проектування чиновники лобіюють інтереси певного виконавця робіт з будівництва смітєпереробного заводу та певну технологію переробки сміття. Якщо врахувати, що зазначена проектна документація має пройти обов’язкову експертизу, з якою Львівська міська рада завжди має проблеми, вартість лише проектування смітєпереробного заводу може сягнути десятків мільйонів гривень.

Зважаючи на те, що Орієнтовна вартість проекту з будівництва сміттєпереробного комплексу на ТЕЦ-2 сягає 85 мільйонів євро і цей проект немає нічого спільного з анонсованим французькою фірмою Egis будівництвом сміттєпереробного заводу,  виникає логічне запитання: а що насправді будуватимуть на території ТЕЦ-2? За яким проектом здійснюватиметься це будівництво? Виглядає, що це чергова афера з відмивання бюджетних і грантових коштів, а завод лише вдала ширма для окозамилювання і піару!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *