Скоро мине рік від часу оприлюднення фактів щодо незаконного привласнення комунального майна громади міста Львова, однак й досі ніхто не береться озвучити вичерпний перелік втрачених комунальних приміщень. Після цього гучного скандалу, спроби відчуження об’єктів комунальної власності стають ще більш зухвалими і заплутаними, а злодіями виступають легальні львівські рієлтори.
Ця інформація надзвичайно важлива, адже потенційними жертвами рієлторів є люди, які займаються підприємницькою діяльністю і шукають на ринку нерухомості комерційні приміщення.
Отже, на сайті львівської міської ради у рубриці «комунальне майно» розміщено оголошення про те, що управління комунальної власності має намір здати в оренду приміщення площею 215.60 м² за адресою вул. Медведецького 38. Приміщення є власністю громади, про що свідчить витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Земельна ділянка – без кадастрового номеру – комунальна власність. Балансоутримувачем приміщення є ЛКП «Агенція ресурсів ЛМР», цільове призначення: для комерційної діяльності. Приміщення фактично є недобудованим ангаром, однак в досить привабливому місці ,поруч з найбільшою магістральною дорогою Львова. Офіційний договір оренди надав би можливість потенційному орендарю в подальшому навіть його легально викупити, оскільки без суттєвих капіталовкладень (суттєвих поліпшень майна) тут не обійдеться.
Шукаючи аналогічний об’єкт нерухомості підприємець який має фінансовий ресурс на викуп, на сайтах з продажу нерухомості знайде 7 соток комунальної землі під вищезгаданим комунальним майном за 65 000$. Оголошення з таким текстом «Пропоную на продаж земельну ділянку, площа – 7 сот Адреса: Львів, вулиця Медведецького (Франківський район) Ціна – 65 000 у. о» розмістили у грудні 2017 року. На іншому, більш популярному сайті нерухомості, цю землю продають вже за 70 000$. Очевидно через брак покупців, оголошення оновили буквально вчора, 1 березня 2018 року.
На запитання потенційних покупців щодо документів на приміщення, яке є на даній земельній ділянці, рієлтори повідомляють що при мінімальному завдатку для підтвердження намірів здійснити покупку, за два-три місяці можна отримати повний пакет документів на землю. Як саме можна вкрасти комунальну землю, на якій знаходиться приміщення громади, достеменно не відомо, однак з розмови з рієтором зрозуміло, що частково діє стара схема з товариствами, які беруть на баланс комунальне майно.
Отже, комунальне майно Львова потребує постійного нагляду і контролю. Без єдиної бази комунального майна і відкритої системи оренди, викупу і продажу уникнути шахрайських схем розкрадання комунального майна навряд чи вдасться, адже сьогодні в період коли юридичний департамент через суди повертає приміщення у власність громади, інше майно знаходяться під прицілом злодіїв різних категорій.