За допомогою наших донорів із Бельгії ми налагодили нові зв’язки із державними університетськими клініками, що значно розширює наші можливості із надання висококваліфікованої медичної допомоги нашим пацієнтам за кращих умов.
Найкращі клініки Бельгії мають давню і дуже успішну історію співпраці з іноземними медичними туристами. Так там називають людей, які приїжджають з різних оказій: від пластичної хірургії до останніх стадій онкології. І таких щороку понад 40 тис. осіб. Тож обрати найкращу клініку чи лікаря за доступною ціною можна лише за порадою місцевих людей, або ж тих знайомих, які уже пройшли цей шлях. Нам поталанило мати бельгійців, міжнародної організації «Ківаніс», які попередньо співпрацювали з нами у програмі з надання допомоги Яківу Юхиміву, якому успішно провели операцію з пересадки печінки у приватній клініці Сент Люк.
Цей госпіталь одночасно може розмістити тисячу пацієнтів. Поруч розбудоване місточко з готелем, де на свій шанс на одужання очікують інші люди. Відділень у Сент-Люці не так багато: працюють відділення трансплантології, онкології, хірургії , нейрохірургії та ін.. Всього шість. Їх очолюють лікарі із високими професійними якостями. На жаль, персонал не володіє ані украінською, ані російською, ані польською мовами, які доступні нашим пацієнтам. Тому доводиться запрошувати перекладача.
Наш «щасливчик», як його називає мама Соломія Юхимів, очікує на наступний курс терапії, що коштуватиме 13 тис. євро. Це пов’язано із виявленою після трансплантації аутоімунною анемією. Один курс лікування якої у цій клініці коштує понад 1000 євро. Поки що наш малюк з мамою живуть поруч університетської клініки. Очікуючи на повну суму у зборі коштів. Почувається малюк непогано, постійно усміхається, веселий і товариський.
Інша клініка у м.Гент, що недалеко від Брюселя є значно більшою – 6 тис. персоналу і 3 тис. лікарняних ліжок. Старий і відомий на усю Бельгію університетський госпіталь відрізняється тим, що по-перше: послуги значно дешевші за столичні; по- друге: має набагато більший спектр послуг; і по-третє; відділень є аж 35, серед яких і отоларингологія, і онкологія, і неврологія, ортопедія, алергологія, реабілітація та ін. Із досвіду надання хірургічної допомоги одного із наших донорів ми дізналися, що тут зуміли зберегти пальці рук його батькові, тоді, коли в іншій клініці іх мали намір усунути, бо загрожували життю пацієнта. До слова, професор, який провів операцію, досі працює. Тут кожен пацієнт, або отримує ургентну допомогу, або призначається час лікування чи хірургічного втручання, абощо згодом за півроку, рік. Перше – це консультація лікаря, що коштує 33 євро. Усе це дуже допоможе нам у пропозиції кращих умов для пацієнтів, які звертаються по допомогу до нашого фонду.
Зустріч з пані Наталі Вермейер, лікаря з відділення дитячої ортопедіі, і одночасно людини, яка завідує роботою з іноземними медичними туристами, виявилася довгою і ґрунтовною розмовою про усі можливості та особливості співпраці. Вона показала нам клініку. Вразили фантастичної краси і обладнані за останнім словом техніки медичні приміщення та лабораторії. На жаль, не усюди можна було фотографувати. Найбільш разюче враження справила кімната з 30 камерами, які фіксують кожен рух пацієнта, зауважуючи найменший, прогрес після проведеної операції чи реабілітації.
“Ми працюємо з кожним пацієнтом дуже індивідуально. Найперше – це особиста зустріч з лікарем на консультації. Часто іноземці просять зв’язок через електронну пошту. Та засоби листування виключені через високу імовірність порушення приватності. Найбільше – це короткий телефонний дзвінок, але це вже відбувається після проведення хірургічного втручання чи терапії. Ми дбаємо за свою репутацію та конфіденційність”, – підкреслила пані Вермейєр.
Транспортування пацієнта з літака, за необхідності, проводить клінічний медичний автомобіль. Також це можна зробити і за допомогою Червоного хреста, де нам підкреслили, що в них свої переваги у доставці тяжкохворих пацієнтів з трапу самого літака, оминаючи довгі митні черги.
Ще кілька клінік в самому Брюселі, як то Еразмуська університетська клініка, університетська клініка Сент-П*єр та ін., пропонують не менш кваліфіковану допомогу, але усе залежить від вартості та побажаннях пацієнта. Існують також різні способи знизити вартість послуги за допомогою різноманітних фондів, починаючи від страхового та завершуючи соціальним.
“Ми глибоко вдячні нашим бельгійським друзям і донорам не тільки за тривалу і надійну співпрацю з фондом «Розвиток громади» у різних благодійних проектах, а й за організацію та супровід у інтенсивному й цінному турі клініками у столиці Європи”, – висловила вдячність директорка Вероніка Хідченко. – “Це значно розширює наші можливості, як фонду, у наданні допомоги людям, яким не в стані це зробити держава”.