Рекомендації щодо роботи закладів харчування, оприлюднені МОЗ видаються нездійсненними. Власники кав’ярень і ресторанів пишуть в соціальних мережах, що краще не відкриватись взагалі, адже тимчасові рекомендації виконати фактично не можливо.
Отже, працюватимуть заклади лише на виніс або під відкритим небом, за столиком по 2 відвідувача з відстанню між столами 1,5 метра. Виходить, що відвідувачі ресторанів в рази небезпечніші аніж пасажири громадського транспорту, в якому заповнюють усі сидячі місця розташовані менш ніж за півметра один від одного. Усі заклади харчування працюватимуть в режимі їдальні: через спеціальне вікно, без можливості отримати меню, зайти в приміщення закладу і виключно з одноразового посуду, без обслуговуючого персоналу, який їжу видаватиме безконтактно, спеціальним ціпком.
Крім того, відвідувачі мають бути готові до того, що їх відпочинок і трапезу можуть перервати в будь-який час для що двохгодинної дезінфекції приміщення, які чомусь ніяк не передбачали у великих супермаркетах і громадському транспорті.
Розробники рекомендацій для роботи кав’ярень під час карантину вирішили, що проводити дезінфекцію кожні 2 години у супермаркетах недоречно, а у закладах харчування, де і без карантину суворо дотримуються санітарних норм така дезінфекція є необхідністю.
Схоже, що загальновідомі шляхи розповсюдження коронавірусу чиновникам МОЗ не важливі бо складаючи умови роботи для бізнесу вони керуються незрозумілими критеріями. Зокрема, чому такі жорсткі застереження для підприємців які працюють під відкритим небом і фактично відсутність контролю у переповнених супермаркетах і громадському транспорті. Представники влади очевидно не бувають серед людей, тому не розуміють, де є ризик скупчення людей і зараження, а де «намальовані» ними рекомендації лише дотиснуть штрафами до закриття поки вцілілі заклади харчування. Адже за даними HoReCa в Україні з 30 тис. закладів, від початку карантину вже закрилось 12 тис., а це сотні тисяч звільнених працівників які поповнять армію безробітних.
Про те, як в період карантину працює великий бізнес: продуктові і будівельні супермаркети з відкритими вітринами, без дотримання дистанцій і халатним відношенням до температурного скринінгу покупців ми спеціально для посадовців зняли відео. Особливу увагу привертає функціонування магазинів побутової техніки, які взагалі працюють у звичному режимі.
Направду, уряд провадить політику зниження середнього класу в Україні, наслідки якої можуть бути страшніші за коронавірус.