Сьогодні, 31 січня, виконавчий комітет ЛМР погодив містобудівні умови та обмеження на реконструкцію частини нежитлової будівлі на вул. Д. Вітовського, 57 для ТзОВ «Лем Стейшн» з численними порушеннями процедури видачі.
Нагадаємо, у грудні 2018 року ЛКП «Львівелектротранс» та ТОВ «Лем Стейшн» підписали інвестиційний договір на створення у старому трамвайному депо на перехресті вул. Вітовського та Сахарова креативного простору Lem Station. Однак відведення земельної ділянки під це виглядає, як звичайнісінька афера. Чому так? – давайте розберемося.
Спершу, у березні 2011 року ухвалою ЛМР № 341 комунальне підприємство «Львівелектротранс» отримало земельну ділянку площею 1,85 га на вул. Д. Вітовського, 57 у постійне користування для обслуговування електротранспортного підприємства за рахунок земель промисловості. А через 8 років, у грудні 2019 року, частина з 1,85 га вилучається з того ж ЛКП «Львівелектротранс», загальною площею – 0,39 га, та передається в оренду на 10 років для облаштування паркомісць і реконструкції будівлі компресорної та її обслуговування підприємству ТзОВ «Лем Стейшн» у межах інвестиційного проекту. Таким чином старе трамвайне депо повинно перетворитись в інноваційно-креативний простір. В чому ж порушення?! Воно почались, якраз ще з 2011 року, коли повинна була б реалізуватись вищенаведене ухвала ЛМР. Так, пункт 4 ухвали передбачає: «Департаменту містобудування внести відповідні зміни у земельно-кадастрові дані», чого, розуміється, зроблено не було. А отже ділянка фактично не була взята містом на баланс, що підтверджує кадастрова карта.
Яким чином тоді міські чиновники підготували ухвали і «підсунули їх під ніс» депутатам з ділянкою, 0,39га, яка не була взята на баланс міста, залишається загадкою. І чому ділянка фігурує «шматком», а не цілісно – 1,85га з комплексним містобудівним аспектом, та ще й передається на офісні будівлі та ресторани? Саме відсутність відповідей на ці запитання, на нашу думку, і стало причиною, чому у містобудівних умовах та обмеженнях, які сьогодні видав виконком під головуванням Садового, не вказано ні площі, ні кадастрового номеру ділянки, де повинна б була здійснюватись реконструкція.
Також, відповідно до плану Зонування території франківського району, дана ділянка знаходиться в історичному ареалі міста. А це означає, що висотність забудови тут допускається до 18м. Проте видані сьогодні Садовим і КО містобудівні дозволяють граничну висоту 21,2м, що є порушенням!
А ще слід зауважити, що згідно історико-аріхтектурно опорномого плану м. Львова, об’єкти та територія трамвайного депо вказані, як «щойно виявлений об’єкт культурної спадщини».
Зрештою на історичній цінності цих будівель активно акцентував на засіданні виконкому й сам Бургомістр. Тому ще більше не зрозуміло, чому це питання не розглядалось на комісії при управлінні охорони історичного середовища на предмет врахування пам’ятко-охоронного законодавства та регламентів забудови у даній зоні.
Окрім цього, згідно процедури видачі містобудівних умов та обмежень міським виконкомом проект даної реконструкції повинен був пройти і експертно-дорадчий орган при управлінні архітектури ЛМР – містобудівну раду. Вона, у свою чергу, мала б рекомендувати даний проект до затвердження, або ж відхилити його через питання містобудівного характеру, як от порушення плану зонування, в межах регулювання забудови чи дотримання ДБН і загалом комплексного підходу до забудови даної ділянки.
Зазначимо, що одним з співзасновників ТзОВ “Лем Стейшн”, яка займається організацією конгресів і торгівельних виставок, є Олег Мацех, прибічник Андрія Садового та колишній директор ЛКП «Лев». Тому й не дивно, що сьогодні, під час виконкому, міський голова дуже швидко заборонив представнику ГО «Розвиток Громади» задавати незручні запитання, про вище перечисленні порушення, а перебив його та поставив питання на голосування. Втім це вже звична ситуація – Андрій Іванович уже давно перестав слухати львів’ян, адже куди вигідніше лобіювати бізнес-інтереси своїх друзів та партнерів. На відео, зі сьогоднішнього виконкому, чітко видно, як міський голова переживає, що даний проект ще досі не реалізується, мовляв інвестиційний конкурс запустили ще 3 роки тому, а всі працюють у “пляжному режимі”. Вочевидь переживає за друзів.
Додамо, що це вже не перший випадок коли Андрій Садовий проштовхує інтереси своїх партнерів. Декілька років поспіль Бургомістр усіма способами хоче дозволити, всупереч думці місцевих мешканців, побудувати готель на вул. Вороного. Зокрема у грудні усіх сколихнула новина, що депутатам ЛМР могли отримати по 40 тис доларів за те, що підтримали особисте прохання Садового та проголосували за розроблення ДПТ обмеженого вул. Вороного, Ференца Ліста, Руданського та Коперника.