Вчора, 28 серпня, за ініціативи місцевих мешканців відбулись громадські слухання «Проти будівництва на вул. Лазаренка, 36; 38; 40; 42 у м. Львові – збережемо простір для щасливого життя».
Нагадаємо, у квітні 2017 року розпочалось зведення багатоквартирного житлового будинку з вбудованими підземним паркінгом на вул. Лазаренка, 42 у м. Львові. Замовником виступає НУ «Львівська політехніка». Містобудівні умови та обмеження на забудови земельної ділянки на вул. Лазаренка (між гуртожитком №12 і житловим будинком на вул. Лазаренка, 36), надано, ще у 2013 році, Львівською міською радою. Однак місцеві мешканці та представники ГО «Розвиток Громади», які постійно підтримують громаду та присутні на усіх громадських слуханнях, переконують, що дозвільні документи на будівництво видавалась та затверджувались без обговорення з територіальною громадою. Також таке будівництво не враховує збереження зеленої території, проїзду пожежних машин і доступу пожежників до приміщень, заборони паркування авто всередині житлових кварталів, граничних меж максимально щільної забудови, порушення інженерної безпеки, освітленості житлових приміщень, відповідності будівництва енергетичній ефективності (ДБН 2.2.X.20IX).
Окрім цього, будівництво передбачається на місці існуючого дитячому майданчика, спортивно–ігрового майданчика, футбольного поля, відпочинковій та господарській зоні вказаної території. А ще мешканці бідкаються, що будівництво зруйнує їх хиткі будинки, зокрема вони представили фото з тріщинами, які покривають будинок за адресою вул. Лазаренка, 38.
Тому люди, на громадських слуханнях, вимагали зберегти існуючий громадський простір мешканців будинків № 36, 38, 40 та 42, студентів та працівників гуртожитку №12, 14 та 15. Для цього одноголосно, зареєстровані більше 120 місцевих мешканців, проголосували за те, аби Львівська міська рада, у межах наданих їй повноважень, прийняла необхідні рішення, які зупинять вказане будівництво. А ще люди хочуть, аби розвиток даної території визначала саме територіальна громада. На цій ділянці вони бачать виключно будівництво освітніх, спортивно–оздоровчих, культурних та духовних будівель.