Щороку львівські дороги з приходом весни перетворюються на справжнє «ралі» для усіх автомобілістів. Та цьогоріч ситуація з аварійним дорожнім покриттям, після танення снігу, особливо катастрофічна. Усі, більш-менш, якісні дороги, які робили до «Євро -2012», почали «розсипатись», а на тих відтинках магістралей, де проводили ямковий ремонт минулоріч, утворились ще більші вибоїни. У культурній столиці, просто, «асфальт зійшов зі снігом»!
У такій ситуації усім стало очевидно, що потрібно проводити поточні та капітальні ремонтні роботи, або, щонайменше, замінювати верхній шар. Однак комунальні структури та чинна влада вирішувати проблеми з автомобільними дорогами у місті не поспішали. А мер, Андрій Садовий, який подався у президенти, взагалі їздив по Україні та «піарився» на ремонті доріг у Львові, залишивши львів’ян «один на один» із ямами на дорогах. Зважаючи на таку халатність збоку міської влади містяни взялись масово викладати у соціальні мережі фотографії аварійних ділянок з обурливими коментарями. Представники ж Громадської організації «Розвиток Громади» заручились підтримкою небайдужих львів’ян та вирішили провести декілька акції протесту та флешмоб під назвою «#СадоМайстер», аби привернути увагу чиновників до проблеми.
У середу, 20 лютого, представники ГО «Розвиток Громади» організували театралізовану акцію протесту, демонструючи, як у місті «ремонтують» ями на дорогах. Активісти під виглядом Андрія Садового, Сергія Бабака, Геннадія Васьківа, Євгена Бойка та Андрія Шевціва продемонстрували львів’янам процес ямкового ремонту на вул. Хімічній, засипавши ями повітряними кульками, що символізують асфальт. А у четвер, 7 березня, провели під стінами Львівської мерії масову акцію протесту. До пікету доєднались близько сотні небайдужих львів’ян. Представники ГО «Розвиток Громади» сконструювали, перед входом у Ратушу, дорогу з болота, по якій, аби потрапити на роботу, проходили чиновники міськради. Таким чином ми не лише привернули увагу до проблеми з дорогами, а й дали змогу посадовцям «на власній шкурі» відчути незручності, з якими щодня зіштовхуються сотні тисяч містян.
Вочевидь, саме під тиском громади у Львові почались масові ремонтні роботи з ліквідації аварійних ділянок. За попередньою інформацією Департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, на ліквідацію аварійної ямковості передбачено 35 млн грн, а на капітальний ремонт — близько 350 млн грн. «Полатати» львівські дороги міська влада планує, як зазвичай, ямковим ремонтом. По усьому місту працівники, у жовтих жилетах, зрізують пошкоджені ділянки асфальту та засипають, подеколи, «на око» новим асфальтом. Наскільки якісно відбувається такий «ямковий» ремонт зможуть проконтролювати лише львів’яни, висвітлюючи в соціальних мережах фотофакти придатності дорожнього покриття з хештегом #Садомайстер. Можливо, за такого ретельного контролю львів’ян, чиновники ЛМР припинять «закатувати гроші громади у болото», а почнуть проводити поточний ремонт належно, шляхом заміни і відновлення зношених верхніх шарів дорожніх покриттів, відповідно до вимог Відомчих будівельних норм України, які є обов’язковими при проведенні ремонтних робіт на дорогах загального користування.