76 начебто законних детальних планів територій які передбачають зміну зонування територій, затверджених виконкомом ЛМР починаючи з 2014 року, деякі задля впевненості, таки скерували на дозатвердження депутатам.
Допоки львів’яни прикрашали ялинки та готувались до зустрічі нового 2019 року, на останній сесії Львівської міської ради 27 грудня депутати займались підчищенням хвостів виконавчого комітету, котрий під головуванням Андрія Садового затвердив 76 детальних планів території, що суперечать не лише Генплану міста Львова, а й планам зонування районів.
На бюджетній сесії Львівської міської ради директор юридичного департаменту додатковим питанням у «різному» зачитала надзвичайно цікавий проект ухвали, котрий збентежив депутатський корпус та викликав шквал негативних цитат від депутатів, проте був підтриманий більшістю голосів.
Мова йде про рішення сесії ЛМР від 27.12.2018 року Про затвердження рішення виконавчого комітету від 10.04.2018 № 394 «Про затвердження детального плану території у районі вул. Зеленої, вул. М. Пимоненка, вул. Д. Січинського», яке майже узаконює та знімає додаткову напругу з однойменного детального плану території, яким передбачено в зоні підприємств (В-5) проектування житлово-офісного комплексу з вбудованими об’єктами обслуговування населення, підземною автостоянкою, трансформаторною підстанцією та даховою котельнею на вул. Зеленій, 151 зі знесенням існуючих будівель, фірмі «Реновація», яка належитьчленкині політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».
Таке рішення, по словах чиновників Андрія Івановича Садового необхідно прийняти для приведення у відповідність містобудівної документації та її узгодження між собою. Однак не зрозуміло, чому з великої кількості аналогічних, начебто, законно виданих і затверджених детальних планів територій висмикнули один і поза процедурою «протягнули» через сесію, в час коли міський голова і його однопартійці офіційно не вступили в передвиборчу кампанію. Простіше було б з голосу зачитати вже підготовлений і знайомий депутатам, з 2 листопада проект Ухвали про затвердження 76 детальних планів територій затверджених виконкомом починаючи з 2014 року.
Нагадаємо, що у листопаді представники ГО «Розвиток Громади» звернулися за офіційним роз’ясненням щодо повноважень виконкому у сфері містобудівної діяльності до Мінрегіонбуду. На жаль, відповіді і досі не має, однак зрозуміло, що якщо плани зонування і Генплан міста затверджують депутати, то і детальні плани територій у яких відбувається зміна зонінгу мали б також затверджувати депутати, а не виконком Львівської міської ради.
Тема містобудування надзвичайно скандальна і стосується кожного, адже в умовах перенасичення ринку житла з відсутністю розбудови дорожньої і соціальної інфраструктури, львів’яни кожного дня все більше часу проводять у корках, стикаючись з нестачею місць у садочках, відсутністю паркінгів та перевантаженою інженерною інфраструктурою. Міськрада ж замість створення технопарків, розбудови міста, залучення інвесторів для створення додаткових робочих місць, призначені для цього території, всупереч законодавству й надалі переводить для «своїх» під багатотисячні житлові комплекси.