2 листопада 2018 року на засіданні виконкому Львівської міської ради юрист ГО «Розвиток Громади» наголосив про незаконність усіх детальних планів територій затверджених виконкомом, які передбачають зміни зонування територій. Вже на наступний день в кулуарах Львівської міської ради депутати почали обговорювати проект Ухвали ЛМР про затвердження 76 детальних планів територій затверджених виконкомом починаючи з 2014 року.
Виступ юриста ГО «Розвиток Громади» відбувався в контексті прийняття виконкомом незаконного рішення щодо видачі містобудівних умов та обмежень на будівництво житлово-офісного комплексу на вул. Зеленій, 151 на підставі детального плану територій, який змінив зонування території і був затверджений рішенням виконкому.
І хоча містобудівні умови та обмеження виконком таки видав, законність затвердження зміни зонінгу рішенням виконкому, викликало у працівників міськради велике занепокоєння. Оперативно було підготовлено проект Ухвали Львівської міської ради, який пропонував депутатам затвердити 76 детальних планів територій по усьому Львову, вже затверджених незаконно виконкомом за період з 18 вересня 2014 року по 12 жовтня 2018 року. Цей документ навіть зареєстрували, однак вже на наступний день відкликали, як такий що не пройшов депутатські комісії.
Підготовка такого документу підтвердила факт фальсифікації містобудівної документації посадовцями Львівської міської ради, які діють у спілці з архітекторами-розробниками детальних планів територій. Адже, виконком надавав згоду на розроблення документу, а замовником виступало управління архітектури, яке прописувало незаконне технічне завдання зі зміною зонування, а архітектори ДП «Містопроект», в свою чергу, проектували незаконний детальний план території. Якщо слідувати законодавству, спочатку депутати мали б внести зміни у зонінг певного району, а лише після цього виконком і профільне управління можуть давати згоду на розроблення детального плану території.
На підставі викладених фактів юристи ГО «Розвиток Громади» звернулися за офіційним роз’ясненням щодо повноважень виконкому у сфері містобудівної діяльності, до Мінрегіонбуду. Отримана відповідь може призвести до правового колапсу, адже на підставі затверджених виконкомом детальних планів територій видано сотні містобудівних документів, які автоматично втратять легітимність.
Отже, у ситуації яка склалася з містобудуванням у Львові ошуканими вийшли не лише львів’яни, яких суцільно «забудували», але й забудовники, яким видавали «липові» містобудівні документи, адже у затверджених зонінгах районів міста Львова їх новобудови значаться й надалі як промислові і рекреаційні зони.
За цим посиланням можна переглянути усі незаконні рішення виконкому ЛМР у сфері містобудування