У Львові вже тривалий час вносяться зміни до детального плану території житлового району «Під Голоском». Вже відбулось 5 громадських слухань щодо цього, однак інтереси мешканців керівництво міста не враховує. Не відповідає і на листи щодо проблем, які виникають внаслідок помилок, допущених при проектуванні. Головна проблема полягає в тому, що в мікрорайоні відсутня мінімально-необхідна інфраструктура, а з містом його сполучає ЄДИНА вузька вулиця без тротуару. Віднедавна нею повз пішоходів почала інтенсивно курсувати ще й важка будівельна техніка, що фактично загрожує безпеці людей. А все тому, що міські чиновники видали більше десяти містобудівних умов та обмежень для проектування та будівництва багатоповерхівок на цій території, яка призначена для «низькоповерхової» забудови. Зміна зонування цих земельних ділянок (з Ж-1 в Ж-3) відбулась в обхід сесії Львівської міської ради, що на той момент було фактичним порушенням закону. З приводу цього мешканці вул. Малоголосківська навіть звернулись в окружний адміністративний суд, який 5 липня розглядатиме справу по суті.
Окрім цього, уся дозвільна документація видана з перевищенням максимально допустимого відсотку забудови майже вдвічі. А це не лише порушує ДБНів, а й призводить до критичного перевищення щільності населення, що значно погіршує майбутні умови проживання. Люди фактично залишаються без прибудинкових територій, паркомісць та не мають жодної відпочинкової інфраструктури, а школи і садочки переповнені вщент.
Саме тому, у вівторок, 26 червня, місцеві мешканці разом із представниками ГО «Розвиток Громади» ініціювали зустріч із головним архітектором ДПТ Юрієм Столяровим, начальником департаменту містобудування Сергієм Коровайником, в.о. заступника міського голови з фінансово-економічних питань Генадієм Васьківим, а також представниками ДАБІ міста, управлінням архітектури та інших дотичних органів міської ради. На зустрічі з чиновниками мешканці хотіли дізнатись, які підстави для видачі містобудівної документації з порушеннями допустимих показників і хто повинен за це відповідати. А ще – як місто планує вирішувати критичну ситуацію з ДНЗ, школами та розбудовую інфраструктури у їх мікрорайоні, яка просто відсутня.
Втім на жодне з поставлених запитань ніхто з присутніх чиновників не дав аргументованої відповіді. Це й не дивно, адже, як ми знаємо, ручна архітектурно-містобудівна рада рекомендувала виконкому затвердити ці містобудівні умови. А рішення виконкому, як завжди, має колективну безвідповідальність, що спричиняє хаос у містобудуванні Львова та кругову поруку під головуванням Андрія Садового!
У середу, 27 червня, відбулись загальні збори мешканців вул. Малоголосківська і представників ГО «Розвиток Громади», аби проговорити шляхи вирішення такої кризової ситуації у мікрорайоні та завадити його перетворенню у депресивну зону. Серед озвучених місцевими мешканцями проблемних питань:
– недостатність інформування населення про громадські слухання, що стосуються забудови їх мікрорайону;
– збільшення щільності та конфігурації об’єктів будівництва без урахування інтересів мешканців;
– відсутність в зміненому детальному плані території місць для відпочинку та дозвілля старших людей;
– водогін і колектор каналізації не витримують навантаження від уже існуючих споруд, регулярно прориваючись під полотном єдиної дороги;
– внутрішні двори наявних будинків перетворились у паркінги через нестачу запроектованих паркомісць;
– забудова відбувається з повною вирубкою усіх наявних дерев, проте щільність забудови у зміненому детальному плані території не передбачає місць для висадки нових;
А ще людей бентежить відсутність транспортної розв’язки, яка давно вже спроектована Генпланом міста, але чомусь не будується. Єдине дорожнє покриття, що сполучає мікрорайон зі Львовом має ширину близько 5 метрів і у нього відсутній повноцінний тротуар. Згідно ДПТ «Під Голоском», саме ця дорога повинна забезпечувати доїзд 10 тис місцевих мешканців і, що найгірше, важкої будівельної техніки до усіх майбутніх новобудов! Дивним виглядає й те, що на прохання людей забезпечити їх безпечною дорогою, міська влада відповіла, що «пайових внесків забудовників недостатньо для розвитку якісної інфраструктури».
Тому жителі вул. Малоголосківська, за підсумками зустрічі, налаштовані звертатись у прокуратуру щодо порушення чиновниками державних будівельних норм. Відповідні дії підтримало більше 70 людей, присутніх на зустрічі мешканців району. Аби підготувати позивні вимоги люди звернулись за юридичною допомогою до ГО «Розвиток Громади». В свою чергу ми готуємо відповідну позовну документацію та беремо цю ситуацію на особистий контроль.
Окрім цього активісти ГО «Розвиток Громади» ініціювали створення робочої групи, до якої увійшли місцеві мешканці та громадські активісти. У понеділок, 2 липня о 19.00 відбудеться перша зустріч групи, яка повинна висунути вимоги до міської влади, аби спільно з керівництвом міста, представниками управління архітектури та урбаністики ЛМР, а також відповідальними за розроблення проекту ДПТ знайти шлях розв’язання наявних проблем.
Основні вимоги:
– припинити незаконні забудови, допоки уся дозвільна документація не буде приведена у відповідність до державних будівельних норм;
– забезпечити транспорту розв’язку, відокремивши шляхи пересування пішоходів та важкої будівельної техніки;
– підняти і розширити тротуар вул. Малоголосківська;
– передбачити можливість залучення пайових внесків забудовників данного мікрорайону для його розвитку!
Також у мешканців є наміри створити план розвитку мікрорайону, аби контролювати його майбутнє. А у разі ігнорування думки громади з боку міської влади люди обіцяють зібратись під стінами Ратуші та вимагати справедливості!
Фото з групи ФБ «Вулиця Підголоська»