В центрі житлового кварталу на Привокзальній будуватимуть 3-зірковий готель

Територію посередині житлового кварталу позаду пам’ятника С.Бандері, обмежену вул. Митрополита Андрея, вул. П. Війтовича, вул. Шептицьких, вул. Митрополита А. Ангеловича хочуть забудувати малобюджетним готелем. При цьому у документах громадських слухань детального плану території графічні матеріали будівництва 4 і 6-поверхових будинків готелю відсутні, а у пояснювальній записці зазначають, що змін зонування території не відбуватиметься.

З 24 травня до 15 червня тривають громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у межах вул. Митрополита Андрея, вул. П. Війтовича, вул. Шептицьких, вул. Митрополита А. Ангеловича у м. Львові.

Дана територія знаходиться у Галицькому районі міста Львова, який не має затвердженого плану зонування, однак відповідно до Генерального плану міста Львова територія належить до зони Ж-2 (малоповерхова житлова забудова до 4 поверхів) і зони Г-3 (навчальних закладів).

По факту старий житловий квартал обмежений здебільшого 2-3 поверховими будинками, професійно-технічним училищем №1 та Львівським професійним ліцеєм залізничного транспорту зі сторони вул. Митрополита А. Ангеловича, посередині якого містяться внутрішньо будинкові двори з приміщеннями господарського призначення (гаражі і сараї). Особливим новітнім вкрапленням цього кварталу є новозбудований 6-поверховий будинок з супермаркетом на першому поверсі, який навіки «прикрасив» архітектурний ансамбль Костелу Ельжбети і пам’ятника Степану Бандері.

Відповідно до пояснювальної записки «Детальний план території не передбачає зміни існуючих видів використання території, однак проектанти не оприлюднили додаток в якому зазначена «характеристика зон, переважні, супутні та дозволені види використання території, характеристика об’єктів забудови, містобудівні умови та обмеження».

Офіційно, Детальний план території розробляється з метою узаконення знесення «дисгармонійних» господарських споруд всередині кварталу, будівництва міні апартамент-готелю категорії 3 зірки, у складі двох окремих будівель та забезпечення безперешкодного доступу до об’єкту, шляхом облаштування існуючого проїзду зі сторони вул. Митрополита Андрея. Тобто планується будівництво 6 поверхового готельного корпусу на 25 номерів і 4- поверхового на 12 номерів, для забезпечення місцями постійного зберігання автомобілів проживаючих в готелі та мешкаців кварталу влаштується підземний гараж загальною ємністю на 22 машиномісця і відкритої автостоянки ліворуч існуючого проїзду ємністю 9 машиномісць.

Замовником розроблення Детального плану території  і очевидно, інвестором будівництва готелю є ТзОВ «Благо-Ш» в особі власника і підписанта Прончак Ганни Петрівни. ТзОВ зареєстроване у 2013 році, займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. «Благо-Ш» є правонаступником Приватного підприємства «Грааль ДЛД-12», кінцевим бенефіціарним власником якого є колишній депутат обласної ради і успішний підприємець Доскіч Віктор Михайлович, який відповідно до договору, укладеного 28 серпня 2008 року з Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради викупив нежитлові приміщення загальною площею 330,2 кв.м за адресою: м. Львів, вул. Шептицьких, буд.31 за 989 502,00 грн. (менше 3000 грн. за кв.м). Власне ці нежитлові приміщення на вул.Шептицьких,31 межують з нежитловими господарським будівлями, які позначені у графічних матеріалах Детального плану території, як «дисгармонійні» господарські будівлі, які підлягають знесенню.

Віктор Доскіч є головою Федерації кінного спорту Львівської області, був депутатом від «Пори», а у 2015 році безуспішно балотувався у депутати Львівської обласної і міської ради від Політичної партії «Наш край». У 2008 році Віктор Доскіч отримав дозвіл і викупив задешево у міської ради  115,9 м² нежитлових підвальних приміщень на вул. Чайковського, 17. Це майно вартувало дружині бізнесмена всього 187 800 грн (1620 грн/м²)

Відповідно до проекту Детального плану території реалізація проекту будівництва триватиме 10 років, в тому числі передбачено впродовж 3-7 років будівництво 1-шої черги.

Свою позицію щодо забудови внутрішньо будинкових дворів черговим готельним комплексом мають сказати мешканці будинків історичного кварталу міста. Водночас, 11 червня 2018 року під час зустрічі з головним архітектором проекту можна задати запитання щодо інформації у неоприлюднених містобудівних документах і побачити візуалізацію, який краєвид бачитимуть мешканці з вікна, коли замість одноповерхових, нехай «дисгармонійних» будівель стане 4 або 6 поверхова сучасна будівля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *