Нагадаємо, 22 березня, під час сесії Львівської міської ради депутати дозволили комунальному АПТ №1 придбати 150 нових низькопідлогових автобусів на умовах фінансового лізингу. Та отримає їх місто, за попередньою інформацією, у кращому випадку аж наприкінці року, відтак активісти ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда, Назар Бай та Назар Лисяк запропонували раднику міського голови створити тимчасовий «антикризовий» варіант виходу з критичної ситуації з громадським транспортом у Рясному. За результатами зустрічі напрацьовано декілька пропозиції, що дозволять врази покращити ситуацію з добиранням мешканців мікрорайону до інших частин міста, адже по факту з семи існуючих маршрутів взагалі не курсують № 12 та 49. Аби збільшити кількість автобусів у мікрорайоні, було досягнуто принципової домовленості з Андрієм Білим та Олегом Партикою щодо відновлення маршруту №49. Відтак вже з понеділка, 11 червня з Рясне-2 курсуватимуть великогабаритні автобуси, місткістю близько 100 пасажирів, до Приміського вокзалу, на вул.. Городоцькій. Аби у разі збитковості маршруту №49 місто компенсувало витрати перевізнику активісти ГО «Розвиток Громади» погодились взяли на себе зобов’язання декілька днів щоденно рахувати коефіцієнт рентабельність цього маршруту. Після такого аналізу буде остаточний висновок – маршрут прибутковий чи збитковий, а в такому разі чи матиме змогу місто дофінансовувати витрати перевізнику.
Також на зустрічі було погоджено, що на маршруті «6А» у час пік (коли люди добираються на роботу та повертаються назад додому) буде збільшено кількість автобусів. Окрім цього завтра, 7 червня, о 16.00 запланована ще одна зустріч з представниками міської влади та перевізниками, аби знайти можливі шляхи відновлення маршруту №12 (Рясне2-Щурата, що курсує через вул. Топольну) та вирішити проблематику добирання львів’ян на Рясне після 21.00.
Втім комплексно вирішити проблему з громадським транспортом у м. Львові та Рясне зокрема не допоможе навіть обіцяне придбання нових автобусів для АТП №1. Адже перевізники більше року працюють на тимчасових угодах і по факту нізащо не відповідають. Відтак вкрай необхідно якомога швидше провести відкритий конкурс з визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування у м. Львові. Це б дозволило нарешті покінчити з низьким рівнем надання послуги з перевезення пасажирів, відсутністю контролю та важелів впливу на перевізників, а також з перекручуванням фактів у питаннях відшкодування коштів на перевезення пільгових категорій громадян.