Грінера наплювала на Миколаївську громаду

На початку минулого року попри протести місцевого населення комунальне підприємство Миколаївської міської ради, на підставі незаконного рішення виконкому, підписує угоду з компанією Грінери із назвою «Екотех». На підставі цієї угоди Миколаївський полігон взамін впорядкування має приймати щоденно 120 тонн сміття зі Львова за ціною 30 грн. за тонну і додатково 16 тонн з району. І це при тому, що відповідно до обласної стратегії поводження з ТПВ до 2020 року, міський полігон Миколаєва підлягає рекультивації.

Рішення виконкому, на підставі якого була підписана згадана угода, депутати визнали нечинним, однак фірма Екотех миттєво оскаржила позицію депутатів у суді. На даний час, єдиним борцем з кабальною угодою є депутат районної ради від Самопомочі, колишній заступник міського голови Миколаєва, Володимир Паньків. Днями, за його позовом Львівський апеляційний адміністративний суд виніс рішення про закриття справи про розірвання договору про спільну діяльність між місцевим комунальним підприємством та ТзОВ «Інвестиційна компанія «Екотех», мотивуючи своє рішення тим, що депутат районної ради не може представляти інтереси громади міста Миколаєва.

Попри судові баталії, за інформацією Миколаївського КП «Житлово комунальне управління», протягом другого півріччя місцевий полігон прийняв понад 2 тис. 280 тон сміття, більшу частину якого завезено саме компанією «Грінера Україна». Для цього перевізника, захоронення на Миколаївському полігоні обходиться найдешевше, серед інших міст області. Середня вартість складає 83 гривні за тонну, при цьому від Санкому в серпні комунальники Миколаєва приймали сміття по 550 грн.  за тонну.

Згідно даних комунального підприємства, у грудні 2017 року на полігон компанія «Грінера Україна» завозила в середньому 53 тони на день. Мабуть, низька вартість захоронення ТПВ змусила повністю переорієнтуватися на Миколаївське сміттєзвалище. Адже уже в січні обсяги відвантаження на даний полігон збільшилися в рази. Зокрема, 17 січня на міському полігоні лише компанія «Грінера Україна» відвантажила понад 300 тон сміття, попри 120 тонн дозволених угодою. Однак насправді, скільки фактично Львівського сміття вивезено на цей полігон, враховуючи, що сама компанія Грінера і контролює процес приймання сміття, невідомо.

Взамін Миколаїв у 2017 році отримав субвенцію з обласного бюджет у розмірі 1 млн. 181 тис. гривень. Місцева влада потратила ці кошти на капітальний ремонт системи ливневої каналізації по вул. Гагаріна і на капітальний ремонт розподільчої камери мулоперегнивачів та первинних відстійників очисних споруд міста. Крім того, за обласні екологічні гроші міська влада купила за 1 млн. 888 тис. 800 грн. один сміттєвоз для комунального підприємства.

У питанні сміття Миколаївська громада безправна. Грінера через посередництво власної фірми завозить на неофіційний і невпорядкований полігон гори сміття, міський голова отримує кошти на вирішення найгостріших господарських питань, а цілий район приватної забудови Миколаєва, без централізованого водопостачання і водовідведення перетворюється на копію Великих Грибович і Малехова, з власними глобальними проблемами та безпосередньою близькістю з сміттєзвалищем.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *