Сміття зі Львова вивозять на Daewoo Lanos, Volkswagen Partner, Renault Trafic, Renault Kangoo

Послуги централізованого збору та вивезення ТПВ зі Львова надають шість компаній: 5 приватних (ТзОВ «АВЕ-Львів», ТзОВ «Спецавтотранс», ТзОВ «Санком-Львів», ТзОВ «Грінера Україна», ТзОВ «ДВ-Екосвіт») та 1 комунальне підприємство (ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс»).

На виїзді зі Львова встановлено три вагових комплекси, на яких відбувається зважування сміття, фіксується номер машини, назва організації-перевізника, дата, а також напрям захоронення чи перезавантаження сміття. Звіти про зважені автомобілі в автоматичному режимі надходять до ОДА. Згодом департамент розвитку та експлуатації ЖКГ отримує копії товарно-транспортних накладних або подорожних листів від організацій-перевізників, акти виконаних робіт та рахунки на підставі яких виплачують бюджетні кошти за вивезене сміття і відшкодовують витрати за довезення сміття до місця призначення.

Перевіривши незначну частину номерних знаків автомобілів, які заїжджають на ваги, з’ясувалось, що сміття зі Львова підприємства-перевізники ТПВ вивозять на легкових автомобілях. Ця інформація перепровірена через єдину базу зареєстрованих авто в МВС.

Отже, САТ, відповідно до інформації з ваги на Шуварівивозить сміття на Volkswagen Grafter (АО0759ВО) з причепом, який по документам з ваг, значиться як 14 – тонний ДАФ.



За десять днів серпня авто двічі заїжджало на вагу на Шуварі і вивезло в Вінницьку область аж 36,400 тонн сміття (1.08 – 16,800 і 9.08 – 19.600). В реєстрі на відшкодування коштів САТ подає вантажівку вже з номерами АС0759ВО, яка вивезла 54,42 тонни сміття.

Грінера, замість сміттєвоза Mercedes-Benz, використовує для зважування сміття Daewoo Lanos (АІ5326АХ). Легковик вагою 17 тонн у серпні завіз на Богданівську 23,5 тонн сміття (1.08- 6.760 тонн, 5.08 – 4,720 тонн, 9.08 – 12.120 тонн). Номерні знаки цієї вантажівки дуже подібні до справжніх (АІ5328АХ, АІ5328ЕХ і АІ5326ЕХ) вантажівок Грінери, однак в реєстрі, який перевізник надає до департаменту на виплату коштів ці машини взагалі не значаться: зважене сміття перевантажують на орендовані вантажівки і везуть на відстань щонайменше 1200 км від Львова.

Санком використовує для роботи мікроавтобус Renault Trafic АС0161ВО і Renault Magnum AC0151BO з причепом, які жодного разу не важились, однак в реєстрі на оплату зазначено що ці автомобілі тричі по 20 тонн вивозили сміття в Сумську область. В реєстрі транспортних засобів наданих Санкомом до департаменту вантажівок з подібними номерами не має.



А 17 тонного Мазу з номерними знаками ВС8291ВІ (див документ 1) взагалі не існує, однак ним вивозили сміття в Дрогобич і Яворів. В підтвердження департаменту представили 5 товарно-транспортних накладних щодо рейсів цієї вантажівки.

За інформацією з ваг в Сумську і Чернівецьку області Санком в листопаді вивіз 51,5 тонну сміття (1.11-17.700 тонн, 8.11-13 тонн і 10.11-20.800 тонн) на неіснуючій вантажівці з причепом Рено з номерними знаками ВК0710АН. Цієї вантажівки не має ні в реєстрі ні серед товарно-транспортних накладних.

Це лише кілька з десятків розбіжностей, які зафіксовані у роздруківках з трьох вагових комплексів, два з яких належать приватним особам і обслуговуються за їх рахунок.

Не виключено, що ці розбіжності зумовлені людським фактором і є наслідком технічних помилок, однак вони підозріло повторюються у товарно-транспортних накладних і реєстрах. Крім цього, у реєстрі транспортних засобів, які є у розпорядженні перевізників ТПВ є лише вантажівки Грінери з подібними номерними знаками і Маз Санкому з номерами ВС8291ЕІ, який паралельно з машиною привидом фігурує в усіх документах.

Однак, беззаперечно, що такому безладі надзвичайно просто сховати реальну кількість сміття яку продукує місто Львів, а відтак і кількість коштів, які необхідні на його вивезення і утилізацію. Далі :Сміття зі Львова вивозять мандруючи у часі!

Початок розслідування Дорогоцінну сміттєву естафету передано!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *