Рейдерство від ринку «Добробут»

На початку літа активісти ГО Розвиток Громади підняли питання про незаконне перекриття у м. Львові проїзду по вулиці Старій біля ринку «Добробут».

Результатом наших звернень стало розпорядження в. о. голови Галицької районної адміністрації ЛМР № 198 від 20.06.2017 року «Про демонтаж самовільно встановлених металевих конструкцій (огорожі)». На жаль, провести остаточний демонтаж конструкцій, що перекривають дорогу завадила Ухвала Галицького районного суду від 5 липня 2017 року про призупинення виконання розпорядження Галицької районної адміністрації.

Зважаючи на безпрецедентне рейдерство  з боку Ринку «Добробут» щодо захоплення проїзної частини вулиці в центрі Львова, активісти ГО «Розвиток Громади» зацікавилися й іншою діяльністю ринку.

Як вдалося з’ясувати, спроби ввести діяльність компанії «Галінвест» та Ринку «Добробут» у законне русло вже не перші. У 2010 році Управлінням Держкомзему у м. Львові проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки по вул.Стара,3, за наслідками якої був складений відповідний акт.

Згідно з топографічними знімками території фактична площа земельної ділянки, яку займає ринок становить 0,89 га, що на 0,23 га більше, ніж зазначено в Державному акті на право користування землею серії Б № 039434 від 1993 року. Згідно цього Акту Спільному українсько-австрійському підприємству «Галінвест» надано право користування на земельну ділянку площею 0,66 га. Управлінням Держкомзему склали припис від 04.06.2010 року №20, яким зобов’язали звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та привести використання земельної ділянки в раніше визначені межі згідно з Державним актом від 1993 року. Однак постановою Львівського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2013 року цей припис Управління Держкомзему було скасовано.

Історія про те, на яких підставах компанія «Галінвест» користується земельною ділянкою по вул Стара, 3 у м. Львові варта окремого розслідування та відповідних дій, як з боку правоохоронних органів, так і Львівської міської ради. Зокрема, сумнів викликає той факт, що Державний акт на право користування землею серії Б № 039434, на який посилаються у компанії «Галінвест», виданий на бланку радянського зразка, хоча датований він 1993 роком. Також його не зареєстровано у спосіб передбачений законом. Легалізувати ж право користування землею компанія «Галінвест» фактично не може, оскільки не має права власності на нерухоме майно на цій земельній ділянці.

За інформацією з відкритих джерел відомо, що самим Ринком «Добробут» управляє компанія «Багіра», яка належить Юрію Кавецькому. Свого часу його підприємство було причетним до скандалу довкола переділу власності універмагу «Магнус». Кавецький, також, спільно із братом народного депутата Тараса Козака володіє ринком «Галицьке Перехрестя».

На даний час відбувається залагодження юридичних складових у справі щодо відкриття для руху транспорту та пішоходів самозахопленої вулиці. Тож активісти ГО «Розвиток Громади» і надалі триматимуть на контролі ці та інші факти та інформуватимуть громадськість.

Водночас звертаємося до міської влади м. Львова із закликом активізувати свою діяльність у цій справі. Адже дивним виглядає той факт, що більше ніж 10 років міська влада не помічає захоплення земельної ділянки, проїзної частини вулиці та самовільної забудови в самому центрі Львова.

Коли у Ратуші зацікавлені у вирішенні подібної ситуації – то швидко знаходяться рішення судів, ресурси та виконавці. До прикладу демонтаж автозаправної станції «Авіас-плюс» по вул. Лемківська, 9, який обійшовся міському бюджету в 1 млн. гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *