Рясне-Руська сільська рада Яворівського району Львівської області виділила родинам учасників АТО земельні ділянки для ведення садівництва, однак Держгеокадастр у Львівській області узаконити землю відмовився, мотивуючи це належністю землі до меж міста Львова.
У листопаді 2016 року в головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області відмовили дружині загиблого атовця у наданні дозволу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки площею 0.12 га, яку їй виділила Рясне-Руська сільська рада Яворівського району Львівської області для ведення садівництва. Обурена жінка звернулася за юридичною підтримкою до юристів ГО «Розвиток Громади».
24 квітня 2017 року Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов дружини загиблого атовця, визнав неправомірною відмову головного управління Держгеокадастру у Львівській області в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.12 га для ведення садівництва на території Рясне-Руської сільської ради та зобов’язав Держгеокадастр розглянути повторно клопотання про надання дозволу.
У ході справи третьою стороною виступала Львівська міська рада, яка стверджувала, що виділена атовцям земля знаходиться в межах багатоповерхової житлової забудови міста Львова, однак жодного підтверджуючого документу суду не представила. В свою чергу, юрист ГО «Розвитку Громади» представив «Проект роздержавлення і приватизації земель СС «Хлібодар» Рясне-Руської сільської ради народних депутатів Яворівського району Львівської області» (затверджений Яворівською районною радою), що розроблявся Львівською філією Інституту землеустрою у 1994 році на замовлення Львівського обласного управління земельних ресурсів та проект формування території Рясне-Руської сільської ради, затверджений розпорядженням голови Львівської ОДА від 30.01.1996 № 144 «Про затвердження проектів формування територій сільських, селищних Рад та встановлення меж селищ міського типу» які підтверджують належність спірних земель до території Рясне-Руської сільської ради.
Ця перша перемога у суді є надзвичайно вагомою, адже у аналогічній ситуації опинилися усі атовці, які отримали землю на території Рясне-Руська. Цим рішенням суд фактично визнав незаконною оборудку Садового у травні 2016 року щодо продажу землі громади села Рясне-Руська за 52 мільйони, про що писав Антикорупційного моніторингу Львівщини у Facebook.
Хоча на даному етапі невідомі результати кримінального провадження, відкритого Галицьким відділом нацполіції щодо справи з незаконним продажем землі, учасники АТО та мешканці Рясне-Руської сподіваються, що справа щодо спірних земель вийшла на переможний шлях.
Юристи ГО «Розвиток Громади» сподіваються і надалі на активну підтримку ГО “Українська спілка учасників АТО”, ГО “Львівська обласна спілка АТО та сімей загиблих”, ГО”Патріот”. Лише разом можна подолати всеохоплюючу корупцію посадовців Львівської міської ради.