Сьогодні, 23 березня депутати Львівської міської ради підтримали пропозицію голови ГО «Розвиток Громади» Оксани Маруняк щодо створення комісії, яка працюватиме над поступовими, спланованими кроками вирішення проблеми з ТПВ у Львові.
У комісії здебільшого працюватимуть депутати, громадські активісти і експерти. За ініціативи Громадської організації «Розвиток Громади» першим кроком для подолання сміттєвої кризи стане робота з інфільтратом. Таким чином, громадські активісти і експерти, фактично, виконуватимуть роботу міських чиновників, які дискредитували себе бездіяльністю та марнослів’ям.
Нам набридла критична ситуація зі сміттям у місті, львів’яни стали заручниками політиків. Ми хочемо усунути політичну складову у цьому питанні, потрібно реальне взятися за вирішення проблеми. За 10 місяців з дня трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі, на жаль, ми чули лише обіцянки і гучні політичні заяви. Що сміттєва проблема буде вирішена от-от. Однак ці слова не підтвердилися діями. Ми просимо створити комісію з депутатів, експертів та громадськості, яка напрацює кроки вирішення сміттєвої проблеми. Наша громадська організація за кілька місяців напрацювала алгоритм вирішення питання інфільтратів. Ми готові запропонувати цей алгоритм новоствореній комісії, – виголосила на сесії ЛМР Оксана Маруняк, голова ГО «Розвиток Громади»
Від часу Грибовицької трагедії минуло 10 місяців. Впродовж цього часу Львівська міська рада не здійснила жодних заходів щодо запобігання екологічного лиха в Грибовичах. Крім того, через надмірну політизацію проблеми, станом на сьогодні, місто опинилося у сміттєвому колапсі, який в умовах плюсових температур загрожує містянам вибухом інфекційних захворювань.
Громадська організація «Розвиток Громади» неодноразово пропонувала міськраді відкрити львів’янам план заходів щодо подолання сміттєвої кризи. Постійне відволікання щодо представлення стратегії поводження з ТПВ та «інформаційні кампанії» чиновників мерії щодо «0 відходів», сортування сміття, розроблення програм та стратегії і тп., що загалом не наближує до вирішення проблеми, зрештою переконали міських депутатів, що місто не в змозі вирішити проблему. Створення громадсько-депутатської комісії стане по-перше, місцем де акумулюватимуться усі пропозиції і напрацювання щодо вирішення сміттєвої проблеми, по-друге, рупором для львів’ян щодо дій і кроків, які плануються до виконання у цьому напрямку.