Грибовицьке сміттєзвалище найпотужніша корупційна схема, яка давала колосальні прибутки від ніде не зафіксованого сортування сміття, недотримання технологій захоронення, влаштовувала міську владу, незважаючи на протести людей та складну екологічну ситуацію. За 8 місяців після трагедії, міська влада намагається побудувати нову корупційну схему – гроші незаконно, без жодних конкурсів і торгів виділяються на вивіз сміття і зникають в кишенях новостворених комунальних підприємств і фірм, без будь-якого звітування перед громадою. Створений сміттєвий хаос не дає змоги контролювати процес в якому міська влада знайшла зручне продумане виправдання політики бездіяльності: у Верховній Раді України Самопоміч має принципову позицію, тому львівські машини з сміттям блокують по усій Україні, а в міській раді заважають приймати господарські рішення невідомі особи з ГО «Розвиток Громади».
Простий аналіз показує, що у Верховній Раді України фракція «Самопомочі» з принципових питань голосує з більшістю, а низький відсоток спільного голосування депутатів Самопомочі насправді пов’язаний з відсутністю депутатів, або з «не голосуванням» присутніх депутатів, що можна розцінювати швидше як невиконання своїх депутатських функцій.
Протистояння львів’ян і громадських організацій з Львівською міською радою закінчаться тоді, коли депутати перестануть порушувати закони України. Адже, стаття 25 ч. 3. Закону України «Про доступ до публічної інформації» говорить: «Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття». Проекти рішень, які стосуються сміттєвої проблеми у Львові не те що не оприлюднювались, їх депутати бачили вперше напередодні голосування. Але ці рішення стосуються територіальної громади міста Львова, життя і здоров’я мешканців, які дізнаються про створення незаконної, екологічно небезпечної сміттєпресувальної лінії біля своїх осель від представників громадських організацій.
Представники ГО «Розвиток Громади» вимагають від міської влади прийняти дієву, покрокову Стратегію поводження з ТПВ у Львові, яка б не містила корупційної складової і передбачала б контроль та звітність щодо кількості та структури сміття. Проект має бути представлений, обговорений та роз’яснений громаді, особливо в тих районах Львова, мешканців яких він безпосередньо стосується. Лише тоді, затверджена Ухвалою Стратегія поводження з ТПВ матиме законну силу, а депутатський корпус і міська влада – довіру.
Допоки цього не станеться, ГО «Розвиток Громади» буде й надалі захищати громаду від свавілля апарату міської ради.