ЛМР: інвестиційний внесок – не для всіх

У вересні 2015 року за адресою: м. Львів, вул. Під Дубом, 7б відбулося успішне відкриття торгового центру «Форум Львів». Це найбільший за останні роки інвестиційний проект у нашому місті. Загальна вартість проекту будівництва становить близько 92 мільйони євро. Зрозуміло, що від такого грандіозного будівництва міська громада мала б отримати великий прибуток. Проте, цього не відбулося. Юристи громадської організації «Розвиток Громади» провели громадське розслідування щодо неправомірного звільнення замовника будівництва торгового центру «Форум Львів» від сплати інвестиційного внеску.

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ:
03.04.2008 року міська влада Львова проголосувала ухвалу № 1697 : «Про порядок залучення коштів інвесторів (замовників, забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова».   Втім, знаходимо в цій ухвалі пункти, що суперечать чинному законодавству України: «3.8. Міська рада окремою ухвалою, враховуючи внесок юридичної та/або фізичної особи у соціально-економічний розвиток м. Львова, може за поданням та обґрунтуванням департаменту економічної політики і за погодженням із постійною комісією фінансів та планування бюджету і постійною комісією архітектури, містобудування та охорони історичного середовища повністю або частково звільняти інвестора від сплати інвестиційного внеску».
В ухвалі прописана ще й формула, за якою вираховується розмір інвестиційного внеску. Методом нескладних математичних розрахунків можна дійти до висновку, що від будівництва торгового центру вартістю 92 млн євро в міський бюджет мало би потрапити близько 9,5 млн євро!
Що мала б зробити Львівська міська рада згідно з містобудівним законодавством та своєю ж ухвалою? Укласти максимально вигідний для громади і в межах чинного законодавства договір із забудовником-інвестором щодо інвестиційного внеску. Але 23 квітня 2015 року сесія Львівської міської ради… звільнила компанію замовника «Мульті Весте Україна 3» від сплати пайового внеску у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури! Сесія Львівської міської ради прийняла у власність громади від цієї ж компанії зовнішні водогінні та каналізаційні мережі, тротуари, об’єкти освітлення, частину дороги та велосипедні доріжки загальною вартістю трохи більш як на 16 мільйонів гривень! Ось це і є весь інвестиційний внесок від об’єкта вартістю 92 мільйони євро. А як же інвестиційний договір? Він є і він виконаний, запевняють у міській раді.

ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:
Юристами громадської організації «Розвиток Громади» було подано низку інформаційних запитів до належних органів, відповіді на які підтвердили описану ситуацію. А заява про кримінальне правопорушення знаходиться на опрацюванні в Слідчому управлінні Головного управління Національної поліції у Львівській області.

В ПІДСУМКУ:
Громадський контроль буде завжди на заваді тіньових схем Львівської міської ради. Ми доведемо той факт, що міська рада неправомірно та корисливо звільняє одних, в той час унеможливлює розвиток бізнесу, шляхом адміністративного тиску інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *