Громада вимагає рішучих дій від влади Львова щодо ліквідації екологічної катастрофи

В ЛМР створять робочу групу, яка працюватиме над терміновим вирішенням грибовицької проблеми. До цієї групи увійдуть депутати, профільні чиновники, незалежні експерти та громадські активісти. Про це йшлося  на позачерговій сесії 31 травня. Тепер долучитися до групи закликають незалежних експертів.

Громадськість Львова долучиться до тимчасової робочої групи в ЛМР для того, аби скласти план негайних заходів щодо вирішення проблеми  Грибовицького сміттєзвалища, та щоб забезпечити неупереджений нагляд за їх виконанням. Таку вимогу озвучила з трибуни сесійної зали мешканка с. Грибовичі, громадська активістка й керівник благодійного фонду «Розвиток Громади» Вероніка Хідченко.

Ми склали список вимог до депутатів та міського голови. Одна з них – це скласти чіткий план з вирішення грибовицької проблеми. Цей план мають скласти спільно депутати, профільні чиновники, незалежні експерти та представники громадськості. І  контролювати виконання цього плану. І ще потрібен негайний  пошук альтернативної тимчасової ділянки для вивозу сміття з міста та рекультивація Грибовицького сміттєзвалища, - заявила Вероніка Хідченко.

Також активістка ГО «Варта 700» Наталія Шелестак наголосила: на Грибовицькому сміттєзвалищі має працювати й муніципальна дружина.

У мене питання до Садового – у нас у місті є муніципальна дружина, на яку виділяється чимало коштів. Чому діти без засобів захисту мають йти в те пекло поки наші муніципали займаються гонінням бабусь з ринків?- обурилася Наталія Шелестак

До складу робочої групи громадськість висунула 5 осіб, які були разом з рештою у сесійній залі, – Р. Верхоляка, О. Гук, Р. Салабая, Н. Шелестак та О. Долінського.

Також активісти закликаюли небайдужих незалежних експертів зголошуватися до участі в робочій групі.
Нагадаємо, вчора у Львівській міській раді відбулася позачергова сесія у зв’язку з трагедією на Грибовицькому сміттєзвалищі. Там лавиною сміття у 100 тисяч тонн завалило чотирьох людей. Їх шукали майже дві доби. На пошуки залучили понад 600 осіб.

Вчора ще під час перебігу сесії почали знаходити загиблих. З-під смердючих  завалів  відкопали тіла трьох рятувальників. Четвертого еколога з місцевого ЛКП «Збиранка» шукають досі.

Тепер терміново необхідно укріплювати дамбу, яка заледве стримує отруйні гудронні рідини з випаленого сміттєзвалища.
Все це трапилося після великої пожежі, яка була на сміттєзвалищі у минулі вихідні.

Перед багатьма камерами, відповідальність за лихо на Грибовицькому сміттєзвалищі визнав за собою міський голова Львова Андрій Садовий. Але при умові, що половину відповідальності понесе очільник ОДА Олег Синютка, оскільки 50% сміття звозили з міста, а інші 50% з області. Факт того, що сміттєзвалище є на балансі Львівської міської ради мер залишив «за кадром».
До слова, на позачергову сесію, на яку прийшли сотні обурених активістів,  мер так і не з’явився.

А сесія-таки була знаковою:  великі смітники під трибуною, повний зал розлючених людей, майже усі депутати, …і питання про висловлення недовіри Андрієві Садовому на порядку денному.

«За» недовіру Садовому проголосувало лише 14 депутатів.  Тобто це питання львівські депутати дружно провалили під вигуки громади «Ганьба!».  Попри все стало зрозуміло:  так сильно мерське крісло під Андрієм Садовим досі не хиталося.  І які ще наслідки для керівництва міста матиме гігантська купа сміття, яка так неочікувано й боляче нагадала про себе,  – можна лише гадати.

А тим часом, поки одні рятують свої посади і перекладають відповідальність одне на одного, інші повинні негайно взятися за важку й невдячну роботу по стабілізації загостреної ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі.