Ошибка! Вы указали в качестве родительского документа текущий документ.
Хелловін у Тернополі | Громадська Організація — Розвиток Громади

Хелловін у Тернополі

У переддень Хелловіну активісти Тернопільського осередку громадської організації «Розвиток Громади» провели акцію “Світильник Джека”. Захід полягав у проведенні майстер-класу з виготовлення Хелловінського гарбуза з вихованцями Петриківського дитячого будинку-інтернату.

Хелловін  — сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч проти 1 листопада. Найгучніше відзначається у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. І хоча в Україні святкування Хелловіну не таке популярне, деякі цікаві ритуали свята у нас все ж проводять. Наприклад, виготовлення «Світильника Джека», головного символа свята.

 «Світлильник Джека» - це  гарбуз, на якому вирізано зловісно усміхнене обличчя, всередину гарбуза кладуть запалену свічку. Вперше «світильники Джека» з'явилися у Великій Британії, але спочатку для їх виготовлення використовували брукву або ріпу. Вважалося, що подібний плід, залишений біля будинку, буде відганяти від нього злих духів. Коли традиція святкування Хеловіна поширилася в США, світильники стали робитися з гарбузів, більш доступних та дешевих.
Активісти ГО «Розвиток Громади» провели майстер-клас для діток з Петриківського дитячого будинку-інтернату з виготовлення основного атрибута Хелловіну. Крім того, малеча вирізала інші, притаманні для свята, речі.  

На мою думку, Хелловін цікаве і неординарне свято. В цей день ми хотіли показати діткам як святкують його у світі. Даний майстер-клас ще  допоміг діткам розвинути спостережливість, фантазію, творчу уяву, вміння компонувати деталі, виховувати естетичний смак, - каже активіст Тернопільського осередку Юрій

В кінці майстер-класу 90 дітей поласували смачною піцою та соками від партнерів ГО.