Субсидію видаватимуть грошима?

Щоб отримати нові транші, Україна повинна виконати додаткові умови Міжнародного валютного фонду. Серед пунктів - підвищення пенсійного віку, скорочення кількості держслужбовців і бюджетників і відкриття земельного ринку, повідомляє Економічна правда.
 
Прописані в меморандумі і 12 структурних маяків, з них сім - нові.

По-перше, Кабінет міністрів повинен до кінця січня 2017 року вжити рішення про монетизацію субсидій.

По-друге - пенсійна реформа. Встановлено новий термін - кінець березня 2017 року. Маяк передбачає поступове підвищення пенсійного віку: для чоловіків - на чотири місяці щороку, починаючи з липня 2017, для жінок - на шість місяців після 2021 року, до тих пір, поки для обох пенсійний вік не досягне 63 років - в 2027 році.
 
Також передбачається підвищення робочого стажу до 25 років з січня 2017 року з введенням мінімального страхового стажу на рівні 16 років. Зараз необхідний робочий стаж складає 15 років з поступовим його підвищенням на рік до тих пір, поки він не досягне 35 років в 2036 році. У Кабміні розраховують, що цього вдасться уникнути.
 
По-третє - земельна реформа. Новий термін: кінець березня 2017 року.
 
По-четверте, треба обрати міжнародну компанію з хорошою діловою репутацією для проведення аудиту ПриватБанку. Термін: кінець січня 2017 року.
 
По-п'яте, треба обрати міжнародного аудитора для оцінки дотримання акціонерами ПриватБанку умов реструктуризації. Термін: кінець червня 2017 року.
 
По-шосте: створення єдиного реєстру отримувачів соціальних виплат - до кінця червня 2017 року.
 
По-сьоме: створення законодавчого поля для роботи антикорупційних судів. Термін: до кінця червня 2017 року.
 
По-восьме: замість нинішньої податкової міліції має бути створена фінансова поліція до кінця квітня 2017 року.
 
По-дев'яте - Державна фіскальна служба може отримати доступ до банківських рахунків українців заради можливості використовувати непрямі методи оцінки доходів громадян. Такі права ДФС може отримати до кінця червня 2017 року.
 
По-десяте - українська сторона має зобов'язатися утриматися від будь-яких кроків у бік збереження чи створення податкових пільг.
 
По-одинадцате - Україна повинна активніше проводити приватизацію державних підприємств.
 
По-дванадцяте - українська сторона погодиться на перегляд закону про держслужбу, а також на скорочення працівників бюджетної сфери і держслужбовців. У 2017 році кількість бюджетників планують скоротити на 4%, а в середньостроковій перспективі - до кінця 2019 року - більш ніж на 10%.