Ошибка! Вы указали в качестве родительского документа текущий документ.
Сьогодні українці пережили найбільш магічну ніч в цілому році | Громадська Організація — Розвиток Громади

Сьогодні українці пережили найбільш магічну ніч в цілому році

7 липня - свято Івана Купала. В цей день люди здавна виконували особливі обряди та ритуали очищення

Івана Купала – це свято сонця, а в ніч на 7 липня люди можуть очиститися за допомогою вогню та води. Наші предки вірили, що до настання Івана Купала плавати у водоймах не можна, бо нечиста сила може затягнути людину на дно. Тож за традицією лише від сьогодні відкрито сезон купання, більше того, саме цього ранку купатися дуже корисно – вода набирає цілющих властивостей і є корисною для здоров’я.

За часів Київської Русі Івана Купала відзначали 22 червня, в день літнього сонцестояння. З приходом християнства на наші землі свято приурочили до дня народження Іоанна Хрестителя, отже почали відзначати 24 червня. Тепер же, з переходом на григоріанський календар ми відзначаємо це свято 7 липня.

На свято Івана Купала відбувалися дуже цікаві дійства, пронизані магічними ритуалами. Деякі з них ще й досі виконують подекуди в Україні, зберігаючи традиції предків. Один з основних обрядів в ніч на 7 липня – плетіння вінків. Незаміжні дівчата сплітали квіти та кидали їх у воду, а по тому, як пливе вінок панянки визначали своє майбутнє. При цьому дівчина, чий вінок пропливе найбільшу відстань, буде найщасливішою.



Особливе місце в день Івана Купала займає папороть. Ця рослина, за легендою, цвіте лише коротку мить, яка припадає на ніч свята. Вважається, що людина, яка знайде папороть в момент цвітіння зможе розуміти мову будь-якого створіння та бачити заховані скарби.

В Купальську ніч не можна спати, адже саме тоді всяка нечисть стає особливо активною: виконують свою чорну роботу русалки, відьми займаються чорною магією, лісники плутають сліди… Потрібно відганяти злі сили за допомогою пісень та гулянь. Наші прародичі весело проводили цей час. Дівчата та хлопці запалювали магічне вогнище, та водили хороводи довкола нього. Існує традиція – хто вище та красивіше перестрибне вогнище, той залучить щастя у своє життя. До речі, якщо хтось прагне позбутися шкідливих звичок, то купальський вогонь у цьому допоможе. Потрібно лише перед стрибком через вогнище перехреститися та промовити: «Хресне знамення осені, купальське вогнище, очисти від…». Вогонь у давніх слов’ян – символ очищення, він знищує все зло, хвороби і нещастя.

Закінчується уся феєрія вранці, на сході сонця. Дівчата збирають росу та вмиваються нею, що зберегти свою красу і молодість на довгі роки.