"Розвиток Громади" продовжує знайомити старшокласників з цікавими професіями

У рамках проекту «Профорієнтація в школах» активісти ГО «Розвиток Громади» познайомили учнів львівської школи №93, що на Сихові, з тонкощами професії журналіста.

Відома письменниця Ніка Нікалео – за фахом журналістка, розповіла школярам про власний досвід роботи на різних львівських телеканалах. Пояснила технічні нюанси роботи з камерою у прямому ефірі та під час запису передачі. Журналістка розповіла присутнім що таке сюжет, стенд-ап та підводка.
  • Мені сподобалася реакція дітей на мою розповідь. Одразу було видно, що їм цікаво, адже я відкрила їм великий секрет успіху. А от попередній скептичний настрій щодо влаштування на роботу мене засмутив. Бо це вказує на те, що є проблеми у суспільстві, сім’ї. Батьки депресують – депресують діти. Бо вони – лакмусовий папірець здорового суспільства. Але я переконана, що зустрічі з успішними і щасливими людьми дадуть усім позитивний настрій і впевненість у майбутньому. Зазвичай той, хто раніше визначається, береться до копіткої роботи, той і швидше досягає високих результатів, - поділилася фахівець.
Про особливості роботи інтернет-медіа школярам розповіла також журналіст, активістка ГО «Розвиток Громади» Олена Дідух. Вона підкреслила, що робота вдома дуже зручна, бо можна працювати навіть у піжамі, але вона дуже звужує коло спілкування і непомітно краде час.

Дітей зібралася велика кількість – ціла актова зала. Учні взяли активну участь в обговоренні, ділились враженнями та побоюваннями щодо роботи журналіста, запитували як досягнути успіху в такій творчій, проте нелегкій професії, як стати найкращим і не боятися негативної реакції публіки.
  • Проект «Профорієнтація в школах» має на меті познайомити дітей з представниками різноманітних професій. Фахівці розповідають про цікаві особливості своєї роботи, водять «всіма коридорами» професії, зазираючи у найпотаємніші закутки. Це дає змогу учням ще на етапі навчання в школі мати уявлення про ту чи іншу професію, і, згодом, легше обрати майбутній фах,- розповів керівник проекту Назар Романів.