Львівським дев’ятикласникам розповіли про нюанси професії юриста

У рамках проекту «Профорієнтація в школах» активісти громадської організації «Розвиток Громади» підготували для учнів дев’ятих класів школи № 49 м. Львова лекцію про важливість юридичних знань для кожної людини, плюси і мінуси професії.

Правозахисник з більш ніж десятилітнім досвідом роботи Андрій Болюбаш розповів учням про передумови створення юриспруденції, а також про цікаві історичні факти юридичної науки та казуси практичної діяльності професії юриста.

  

Андрій Болюбаш  наголосив, що у професії юриста є як плюси, так і мінуси. Серед плюсів слід відзначити те, що юрист обіймає високі посади, високе становище в суспільстві та має високу оплату, можливість захистити свої права, права близьких та рідних, друзів, товаришів. Юрист допомагає скривдженій людині, захищає її права. Проте  у професії є і мінуси, які суттєво можуть вплинути на вибір фаху, а саме: постійно змушений приймати рішення, які можуть змінити долю людини, сувора відповідальність за помилки, часом докори сумління, психологічні стреси. Тому стійка психіка - необхідна умова: неправильна порада юриста може завдати величезних збитків фірмі та її репутації, ненормований робочий день, завантаженість та великий супротив системи у виконанні та дотриманні закону.

 

Адвокату вдалося зацікавити учнів, вони були в захваті від проведеної лекції. Їм дуже сподобались наведені приклади судових справ. Між доповідачем та аудиторією склався відкритий діалог. Учні уважно слухали про практику розгляду судових справ у Європейському суді з прав людини, про що детально розповів юрист.

Учні питали про можливі перспективи розвитку професії юриста, зокрема чи може жінка обійняти високу юридичну посаду?
  • Безперечно так. Яскравим прикладом є Пайонкевич Гелена Казимирівна, юрист з більш ніж двадцятилітнім досвідом роботи, начальник юридичного управління Львівської міської ради. Вона змогла успішно об’єднати навколо себе понад 30 професіоналів юриспруденції, які під чітким керівництвом пані Пайонкевич швидко та якісно вирішують усі поставленні завдання. – Відповів Андрій Болюбаш.


Відкриту лекцію на тему "Юридичні знання - фундамент для кожної людини" провели для покращення  правової освіти учнів. Юридичні знання виховують у дітей повагу до закону та прав людини