Ошибка! Вы указали в качестве родительского документа текущий документ.
Осередки ГО «Розвиток Громади» масштабно відзначили Всесвітній День вишиванки | Громадська Організація — Розвиток Громади

Осередки ГО «Розвиток Громади» масштабно відзначили Всесвітній День вишиванки

З нагоди Всесвітнього Дня вишиванки, який традиційно святкують у третій четвер травня у різних куточках нашої держави та й світу, Стрийський, Яворівський та Червоноградський осередки ГО «Розвиток Громади» долучилися до вшанування прадавнього символу українського народу. 


Свою роботу стрийські активісти розпочали ще вдосвіта. Голова осередку Ігор Кобрин одягнув центральні пам’ятники міста у вишиванки, які напередодні активісти пошили власноруч. Шевченко, Франко та Леся Українка зустріли ранковий Стрий у нових шатах. 
Власне святкування розпочалось із акції «Рушник єднання». Близько сотні студентів Стрийського аграрного коледжу розгорнули обабіч траси Київ – ЧОП вишиті полотна, таким чином утворивши символічний ланцюг єдності. Далі дружньою колоною, яку очолив Стрийський осередок, рушили в центр міста на головне дійство. Дорогою учасники пішої ходи співали українських пісень та вигукували патріотичні гасла. До них приєдналися і інші навчальні заклади міста.
Після благословення отця Мирона Гринишина розпочалася урочиста частина Дня вишиванки в Стрию. В цей день було чимало пісень, танців, конкурсів. Поміж цим неабияким приємним сюрпризом для учасників концерту та глядачів став флешмоб, організований Стрийським осередком ГО «Розвиток Громади». 140 студентів під гучні гасла ведучих «Слава Україні!» - «Героям Слава!» підняли вгору заздалегідь підготовлені кольорові аркуші, тим самим утворивши візерунок вишиванки.
Завершилось свято на Майдані Незалежності нагородженням переможців конкурсу на кращий обрядовий танець і пісню, а ще вражаючим вогняним шоу. Опісля цих заходів учасники Стрийського осередку долучились до плетіння маскувальної сітки для воїнів АТО.
Варто зазначити, що підготовка до Дня вишиванки у Стрию тривала у декілька етапів. Організатори такого масштабного проекту ГО «Розвиток Громади» та ГО «Майдан Стрийщини» зробили чимало, щоб свято 19 травня пройшло на належному рівні. Активісти виступали на місцевому радіо та телебаченні, вели перемовини із владою, шукали учасників для урочистої частини. І хоча головні мужі міста не надто сприяли у проведенні Дня вишиванки, але Стрий таки вибухнув барвами візерунків української вишиванки! 


Яворівський осередок ГО також долучився до святкування Дня вишиванки. Учасники осередку ГО закликали мешканців   долучитися до флешмобу - викладання вишиванки, привітали усіх зі святом на місцевому каналі оголошень та розмальовували патріотичний боді-арт.

За ініціативи ГО «Розвиток Громади» більшістю голосів підтримано ініціативу громадськості по святкуванню «Дня Української вишиванки», щорічно у третій четвер травня та направлено звернення з цього питання до міського голови Червонограда та депутатів з проханням прийняти відповідне рішення та звернутися до Президента України щодо запровадження в Україні всеукраїнського свята – «День Української вишиванки», яке щорічно відзначатиметься у третій четвер травня.
19 травня активісти Червоноградського осередку «Розвитку Громади» взяли участь у флешмобі до Дня вишиванки спільно з учнями 9-ї середньої школи міста Червонограда.

Головною метою заходу було збереження українських цінностей та їх популяризація серед громади.
Усією низкою заходів осередки ГО «Розвиток Громади» підтримали Фестиваль вишиванки, який ініціювали учасники організації у Львові.