6 цікавих фактів про сучасну хореографію

Учасниця ГО “Розвиток Громади”, відома танцівниця Юліана Дяків розповіла кілька корисних порад для батьків та їхніх дітей і поділилася власною історією, як вона почала займатися хореографією.

Два тижні тому в ГО «Розвиток Громади» започаткували проект «Танець єдності», метою якого стало об’єднання дітей зі всієї України, що зараз проживають у Львові. Хореограф проекту Юліана Дяків розповіла зі скількох років треба починати займатися танцями і які стилі є популярними сьогодні.

Зі скількох років варто записувати дитину на танці?

Діти мають розвиватися змалечку. Віддавати на танці потрібно з 5-6 років. Це вважається найкращим віком для початку заняття танцями. Користь від танців стає очевидною вже кілька тижнів занять. Адже вони закладають хороший фундамент:

- гарну поставу;
- координацію рухів;
- відчуття ритму;
- витривалість;
- відмінну фізичну форму та багато іншого.

У якому віці ти почала займатися танцями?

Мама віддала мене на художню гімнастику, коли мені було 5 років. Я дуже вдячна їй за це. Спорт мене робив дисциплінованою. Коли мені виповнилося 17 років, я почала відвідувати танцювальні майстер класи. Невдовзі записалася до танцювальної студії. Вже тоді я зрозуміла, чим хочу займатися у майбутньому. З того часу я постійно проводила час в танцювальному залі.

Як почалась твоя кар’єра?

Я постійно тренувалася впродовж кількох років. Одного разу мені запропонували викладати танці дітям. Так розпочалась моя професійна кар’єра.

Які стилі зараз користуються популярністю?

Сучасна хореографія все більше і більше набуває популярності, особливо такі стилі як хіп-хоп, джаз-фанк, контемп, модерн та інші. Дізнаються про танцювальні напрямки зазвичай через мережу Інтернет. Україна не відстає в плані танців від інших країн.

Навіщо дітям займатися танцями?

Танці роблять дитину різносторонньо розвинутою. Завдяки ним формується гарне тіло і зароджується любов до мистецтва.

6. Розкажи про флеш-моби. Які з них найбільше запам’ятались і чому, на твою думку, вони навчають?

Флеш-моб – це заздалегідь спланована масова акція. У нашому випадку – це соціальний танець, який не потребує особливих танцювальних вмінь. Взяти участь може кожна дитина будь-якої вікової категорії. На інтернет-сайті YouTube.com є дуже багато відео з флеш-мобами. Якщо уважно придивитись, то можна побачити, що участь у флеш-мобах беруть як зовсім маленькі діти, так і дорослі, і люди похилого віку.

Я неодноразово допомагала в організації таких подій. Підготовка до флеш-мобів є завжди веселою, а спогади про той період лишаються на довгі роки! Діти (учасники)знаходять собі друзів, їхні батьки – нових знайомих. Дорослі часто навіть допомагають у постановці, за що їм дуже вдячна! За короткий термін тренувань ми стаємо однією командою.

Чого навчає флеш-моб? Він пояснює людям те, що лише коли народ об’єднається, він зможе досягнути спільної мети!